Aksaray’da banyoda, boya kutuları içerisinde kenevir bulundu

Aksaray’ın Gülağaç ilçesinde Vilayet Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şubesi ve Gülağaç İlçe Jandarma Komutanlığı takımları yapılan çalışmalar sonucu bir şahsın meskeninde uyuşturucu imal edip ticaretini yaptığı bilgisine ulaşan gruplar harekete geçti.

33 yaşındaki Davut Ö. isimli şahıs jandarma takımları tarafından bir hafta boyunca  teknik ve fizikî takibe alındı. Kâfi kanıt ve bulgularla birlikte operasyon için düğmeye bastı.

Narkotik köpeği Yalman” didik didik aradı

Hassas burunlu narkotik detektörü “Yalman” isimli köpeğin de katıldığı operasyonda kuşkulu yakalanarak gözaltına alınırken konut didik didik arandı.

Banyoda boya kutularında kenevir bulundu

Yapılan aramalarda çekmecelerde kağıda sarılı esrar unsurları, kavanozlarda kubar esrar hususları ve banyoda boya kovalarında ekili kenevir bitkisi ele geçirilirken, oturma odasında bir kanepenin altında ise silahtan kesici aletine kadar adeta cephanelik çıktı.

Ele geçirilen uyuşturucu unsurlar ve 2 adet ruhsatsız tabanca, 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 31 adet tabanca fişeği, 3 adet pala, 1 adet balta, 1 adet ninja yıldızı, 1 adet döner bıçağı ve 1 adet uyuşturucu unsur öğütme aparatına el konuldu.

İHA’nın haberine nazaran, kuşkulu şahıs sorgulanmak üzere Vilayet Jandarma Komutanlığına götürülürken olayla ilgili inceleme başlatıldı.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.