Bayramda dolara aksi köşe! İslam Memiş ‘Soygun var’ dedi tarih verdi

İslam Memiş, emtialarda yaşanan düşüşler için resesyon ikazında bulundu. Büyük bir tufanın kopacağını belirten Memiş, yatırımcılara varlıklarına sahip çıkmaları gerektiğini söyledi. Eylül-Ekim aylarında önemli durumlarla karşılaşılacağını söz eden Memiş, finans kesimi yöneticileri için ‘Çekirdek parası’ nitelendirmesinde bulundu.

YATIRIMCILARA İKAZ:BÜYÜK TUFANIN AYAK HABERSİCİS!

“Küresel piyasalarda önemli bir dalgalanma var. Önemli bir belirsizlik var. Dolar endeksi 106 düzeyinin üzerinde. Dolar karşısındaki bütün yatırım araçlarında sert bedel kayıpları görüyoruz. Bilhassa altının ons fiyatında 1765, gümüşün ons fiyatında 19 dolar, kripto paralarda yatay seyir var. Öbür enstrümanlarda mesela brent petrolün varil fiyatında sert düşüşler görüyoruz. Fakat bu sert düşüşler aslında resesyonun başladığının bir işaretidir. Yani emtia fiyatları düşüyor, dolar fiyatları yükseliyorun yanıtı resesyon. Son 6 aydır resesyon beklemiyorum diyenler son 1 yıldır süreksiz enflasyon telaffuzuyla piyasayı oyalayanlardı. Bugün global piyasalarda resesyon başladığını gördük. Yani son 2 gündür, Eylül ve Ekim aylarında gelen büyük tufanın ayak habercisidir bunlar. Global iktisatta enfasyonla uğraş yalnızca faiz artırımı ile olmayacaktır. Siz bundan sonra hislerinizle değil mantığınızla hareket etmeniz gereken küçük yatırımcılarsınız. Zira sizin yatırımınız perde gerisinden finans dalını yönetenler için bir çekirdek parası”

SOYGUN VAR!

“Bankadan gram altın aldığınız vakit gram altın fiyatının şu anda 994 lira olduğunu göreceksiniz. Kapalıçarşı piyasasında şu an gram altın fiyatının 994 lira düzeyinde olduğunu göreceksiniz. Bu yüzden yanılgıya düşmeyin, tuzağa düşmeyin. Varlıklarınıza sahip çıkın. Şu anda bir soygun piyasası içerindesiniz. Önemli bir soygun yapılıyor. O yüzden hislerinizle değil mantığınızla hareket edin.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.