Bu Haber Dogecoin Fiyatını Uçurdu: İşte Olanlar!

Sosyal medya devi Twitter Salı günü SEC’e bir vekaletname vererek hissedarlarından Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık devralma anlaşmasıyla ilgili özel bir toplantıya katılmalarını istedi. Başvuruda, Twitter yönetim kurulu oybirliğiyle hissedarlarına devralma anlaşması lehinde oy kullanmalarını tavsiye ediyor. Bu haberle Dogecoin fiyatı coştu.

Twitter, hissedarlardan devralma anlaşmasını onaylamalarını istedi

Twitter yönetim kurulu, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık anlaşmasının ve anlaşmada öngörülen diğer işlemlerin adil, tavsiye edilebilir ve Twitter ile hissedarlarının çıkarları için adil olduğuna inanıyor. Kurul, pay sahiplerine birleşme sözleşmesi, üst düzey yöneticilere ödenecek tazminat ve yetersiz oy nedeniyle olağanüstü toplantının ertelenmesi için ‘KESİNLİKLE’ oy vermelerini tavsiye ediyor.

Elon Musk, Twitter’ı satın alma teklifinin bir parçası olarak X Holdings I, X Holdings II ve X Holdings III olmak üzere üç kuruluş kurdu. Anlaşmaya göre Twitter, X Holdings I’in bir yan kuruluşu olan X Holdings II ile birleşecek. Birleşmenin ardından Twitter, ana şirket olan X Holdings I’in tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olacak. Ayrıca Twitter, halka açık bir şirket olmaktan çıkacak. Buna ek olarak adi hisse senetleri, faizsiz 54,20 dolar nakit alma hakkına dönüşecek.

Hissedarların, Elon Musk’ın şirketi satın almasını sağlayacak anlaşmayı Temmuz veya Ağustos aylarında oylamaları bekleniyor. Özel toplantı sanal olarak canlı interaktif web yayınında gerçekleştirilecek. Pay sahiplerinin, özel toplantıyı canlı olarak dinlemesi ve internet üzerinden oy kullanması mümkün. Şirketin hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde 39,51 dolarlık piyasa öncesi yüksek fiyata yükseldi. Yazma sırasında, hisse senedi fiyatı %2 artışla 38,19 dolardan işlem görüyor.

Elon Musk, devralmadan önce çözülmemiş sorunları çözmek istiyor

Kurulun tavsiyesi, Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık anlaşmanın tamamlanmasından şüphe duymasının hemen ardından geldi. Musk için en önemli konu Twitter’daki sahte hesapların sayısı olmaya devam ediyor. Twitter’ın sahte hesaplarla ilgili verileri paylaşılıncaya kadar anlaşmanın ilerleyemeyeceğine inanıyor. İkincisi, Musk bu konuda emin olmadığı için borç finansmanı da bir barikat. Ve sonuncusu, hissedarların anlaşmayı onaylamasıdır.

Dogecoin, Twitter haberinin ardından atağa geçti

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma teklifi, Twitter Yönetim Kurulu tarafından oybirliğiyle onaylandı. Ayrıca Kurul, pay sahiplerine anlaşmayı onaylamaları konusunda tavsiye verdi. Tüm gün potansiyel bir anlaşma onayı söylentileriyle yükselen Dogecoin (DOGE), anında %9’luk bir artışla tepki verdi. Kümülatif günlük büyümeyi neredeyse %19’a getirdi.

Şu anda, Dogecoin (DOGE)’nin toplam kapitalizasyonu 8,9 milyar dolar olmak üzere, DOGE başına fiyat 0,06706 sent. Bu kapitalizasyon değeri, şimdi bir ödeme aracı olan eski meme coin’i, CoinMarketCap’in piyasa değeri açısından onuncu sıraya yerleştiriyor.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.