Cyberpunk 2077, Özel Modla FSR 2.0 Desteği Kazandı

AMD henüz birkaç gün önce FSR 2.0 teknolojisinin kaynak kodlarını yayınlamıştı. Böylelikle bu yükseltme teknolojisini yakında daha fazla oyunda kullanabileceğiz. Cyberpunk 2077 bildiğiniz üzere DLSS desteği sunsa bile henüz FSR sürüm 2.0 desteğine sahip değil. Mod geliştiricileri ise AMD FSR 2.0’ı NVIDIA DLSS oyunlarına dahil etmenin bir yolunu buldu.

Cyberpunk 2077 çok güçlü donanım gerektiriyor ve birçok kişi düşük performans nedeniyle oyunu oynayamıyordu. Bu nedenle FSR 2.0 gibi bir teknoloji, DLSS desteğinden yoksun ekran kartları için ilaç gibi gelecek.


FSR 1.0

Görünüşe göre PotatoOfDoom1337, NVIDIA DLSS 2.0 dosyalarını FSR 2.0 ile değiştirmenin bir yolunu buldu. Oyunun zaten FSR 1.0’ı desteklediğini belirtelim, bu anlamda sürüm 2.0 için yükseltme alması pek uzun sürmeyecek. Ancak keşfedilen yeni yöntem, Cyberpunk 2077’nin yanı sıra birçok oyunda işe yarayabilir.


FSR 2.0

Dosya değiştirme ve Windows kayıt defteri değişikliği gerektiren bu basit modun 4K çözünürlükte GeForce GTX 1080 için FPS’yi iki kat artırdığı söyleniyor. Ayrıca dengeli modda FSR 1.0 ve FSR 2.0’ı içeren ekran görüntüleri paylaşıldı. Performansın yanı sıra görüntü kalitesinde belirgin bir gelişme var. Umuyoruz ki bu tür modlar diğer oyunlarda da çalışır ve oyuncular daha keyifli bir oyun deneyimi yaşar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.