Dolmabahçe buluşması

Talepler iletildi

Cumhurbaşkanlığının Dolmabahçe’deki ofisinde gerçekleştirilen toplantıya, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Spor Toto Teşkilat Müdürü Bünyamin Bozgeyik ve Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi katıldı. Bakan Kasapoğlu, toplantıda güncel mesele ve sorunların tartışıldığını ifade etti. Kulüpler özellikle Anadolu takımlarının çok zor durumda olduğunu belirtti.

Dertleri ‘para’

Pandeminin kulüpleri çok olumsuz etkilediğine vurgu yapan başkanlar, iddaa ve Spor Toto’daki isim haklarının artırılması talebinde bulundu. Dövizdeki kurlarda yaşananlar nedeniyle makasın iyice açıldığını dile getiren kulüpler, bu sıkıntılarını anlattı. Vergi ve stopajlar nedeniyle büyüyen borçların ötelenmesini ve yapılandırılmasını talep eden kulüp başkanları, futbolcuların yükümlülüğü olmasına rağmen kendilerinin ödediği gelir vergisinde de indirim istedi. Bakanlık ve kulüpler yapılacak çalışmanın ardından bir kez daha buluşacak.

Kulüpler Yasası’na bir yıl öteleme

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 1945’ten bu yana konuşulan kulüpler yasasını hayata geçirdiklerini anlattı. Bakan Kasapoğlu, “Sporcularımızın potansiyelinin farkındayız. Bunun için özellikle iş birliklerinin gerek kulüplerle gerek federasyonlarla spor ailesini geliştirme ve sinerji ile büyütme kararlılığındayız” diye konuştu. Ancak kulüpler, yasanın işlerlik kazanabilmesi için Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan bir yıl öteleme istedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.