Ellerinize Düzgün Bakın, Size Sıhhatiniz Hakkında Çok Şey Söylüyorlar

Bedeniniz, sıhhatinizin durumu hakkında size her şeyi söyleyen kusursuz bir makinedir. Tek yapmanız gereken güzel bakmayı öğrenmek! Örneğin, elleriniz bedeninizde neler olup bittiğinin değerli bir göstergesidir. Size asla görmezden gelmemeniz gereken her türlü sinyali verirler. Pekala emektar ellerinize nitekim yakından bakıp incelediniz mi? Nelere dikkat etmelisiniz? Haberimizde ellerinizin sıhhatiniz hakkında olağanda düşünmeyeceğiniz bir şeyler söylemesinin birkaç yolu bulunmaktadır.ELLERDE VE PARMAKLARDA KARINCALANMA

Şayet ellerinizde ve parmaklarınızda karıncalanma varsa, B1, B6, B12 ve E vitamininden gereğince almadığınız manasına gelebilir. Diyetinize dikkat edin. Elinizde yahut ayaklarınızda bu hissi hissediyorsanız, günlük rutininize diyet destekleri ekleyin. Kuşkunuz varsa, hekiminizi ziyaret edin.

MAVİ PARMAK UÇLARI

El parmaklarınızın uç kısımları mavi renkteyse, bu kandaki zayıf dolanımı yahut düşük oksijen düzeylerini gösterir. Çoklukla ziyanlı değildir, fakat zatürre eşlik ediyorsa akciğer hastalığının bir işareti olabilir. Kaygınız varsa hep tabibi arayın.

PARMAK UÇLARINDA UYUŞMA HİSSİ

El parmaklarınızda uyuşma hissi oluyorsa, bu kan deveranı ile ilgili sıkıntıları gösterebilir. Bununla birlikte, sıkışmış bir hudut yahut kardiyovasküler hastalığın sonucu da olabilir.BEYAZ YAHUT MAVİ, UYUŞMUŞ PARMAKLAR

El parmaklarınızın rengi beyaz yahut maviyse birde bunun üzerine parmaklarınızda uyuşma varsa, Buerger hastalığının bir belirtisi olabilir. Bu durum, küçük ve orta kan damarlarında artan iltihaplanmaya yol açar. Ekseriyetle ağır sigara içmenin bir sonucudur.

SOLUK TIRNAK YATAĞI

Tırnak yatağınıza bir müddet basarsanız, beyaza dönecek, lakin daha sonra tekrar pembeleşecektir. Bu olağan. Lakin tırnak yatağı beyaz kalırsa bu demir eksikliği belirtisi olabilir.

EL TİTREMESİ

Şayet ellerinizde titreme varsa, birinci olarak, kafein alımınıza ve gerilim düzeyinize dikkat edin. Çok fazla gerilim ve kahve ellerinizde titreşime neden olabilir. Akabinde hekiminizi ziyaret edin. Parkinson’un erken bir belirtisi olabilir.

KIRMIZI, SİVİLCELİ AVUÇ İÇİ

Avuç içleriniz kırmızı renkte ve sivilceler varsa bir karaciğer hastalığının erken belirtisi olabilir. Bu devam ederse, doktora gidin.

ŞİŞMİŞ PARMAKLAR

El parmaklarınızda şişmeler meydana geliyorsa, bu çoklukla çok fazla tuzun sonucudur. Daha az yemeye çalışın ve daha az su tutmanıza yardımcı olup olmadığına bakın.

TERLİ AVUÇLAR

Elleriniz ve avuçlarınız çok terliyorsa, bu, çok faal bir tiroid bezinin sonucu olabilir. Çok sık acı çekiyorsanız, hekiminizi arayın.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.