En kıymetli PlayStation oyunları hakkında fikriniz var mı?

PlayStation, Sony markasının neredeyse otuz yıldır hayatımızda olan oyunları piyasaya sürdüğü, en sevilen oyun ve görüntü konsollarından biri. 

Sony, 1994’te başarısız olan Muhteşem Nintendo projesinden doğan PS1 ile oyun sahnesine tekrar çıkarken o vakitten bu yana, binlerce oyun PlayStation formatlarında piyasaya sürüldü.

Bu seçenekler ortasında günümüzde de piyasada pahası artan ve şayet isterseniz çabucak satabileceğiniz ve büyük bir kâr elde edebileceğiniz bir dizi ender PS5, PS4, PS3, PS2 ve PS1 oyunu var.

Express’te yer alan habere nazaran, şayet siz de küçük bir servetin sahibi olup olmadığınızı merak ediyorsanız işte bilmeniz gereken ender PlayStation oyunları…

EN DEĞERLİ PS5 OYUNLARI

PS5, Sony’nin en yeni konsolu ve Kasım 2020’de piyasaya sürüldü.

PS5, Xbox Series X üzere, piyasaya sürüldüğünden beri, devam eden global çip derdi nedeniyle yaygın stok külfetiyle karşı karşıya kaldı ve bu da PS5 konsollarının neredeyse iki yıldır satıcılar tarafından şişirilmiş bir fiyata satılmasına neden oldu.

Öne çıkan iki oyun Evil Dead: The Game (Ultimate Collector’s Edition) ve Elden Ring’in (Premium Collector’s Edition) fiyatları sırasıyla 21 bin TL (1.000 sterlin), ikincisi ise 19 bin TL’nin (900 sterlin) üzerinde.

EN KIYMETLİ PS4 OYUNLARI

Bir PS4’ünüz varsa, koleksiyonunuzda olmasını umacağınız iki öne çıkan oyun vardır. En kıymetlisi, Poop Slinger’dır.

Bu oyunun yeni bir kopyası 53 bin TL (2.522 sterlin) bedelinde. İkinci sırada da, son derece küçük bir sürümü olan Tamashii var. Bu oyunun fiyatı da 21 bin TL’nin (1.000 sterlin) üzerinde yer alıyor.

EN DEĞERLİ PS3 OYUNLARI

En değerli PS3 oyunu, Naughty Dog’un ABD’de piyasaya sürülen ve klasik hayatta kalma kaygı oyununun sonlu sayıdaki sürümüyle, neredeyse 34 bin TL (1.600 sterlin) pahasında olan Last of Us Pandemic Edition’dır.

İkinci en değerli PS3 oyunu da, Drakengard 3’ün koleksiyoncu sürümüdür. Bu ender PlayStation 3 oyunu da neredeyse 13.840 TL (650 sterlin) kıymetinde.

EN KIYMETLİ PS2 OYUNLARI

Genel olarak PS2, makul ve her vakit ucuz bir fiyata mevcut olup eski yıllara ilişkin oyunları toplamak için mükemmel bir konsol.

Ancak bu kuralın birtakım istisnaları vardır ve PS2 koleksiyoncuları ortasında yüksek talep gören ve çok yüksek fiyatlara mal olabilecek bir dizi oyun var.

En kıymetlisi SNK derlemesi Sengoku Anthology’dir ve kıymeti 64 bin TL’nin (3.000 sterlin) üzerindedir.

EN KIYMETLİ PS1 OYUNLARI

En kıymetli PS1 oyunu Cindy’s Fashion World’dür ve bu oyunun yeni bir kopyası 64 bin TL’nin (3.000 sterlin) üzerinde kıymete sahiptir.

İngiltere’de piyasaya sürülen bir öteki kıymetli PS1 oyunu ise Castlevania Symphony of the Night’ın hudutlu sayıdaki versiyonudur. Bu oyunun kıymeti de yaklaşık olarak 28 bin TL’ye (1.300 sterlin) denk geliyor.

 

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.