Fenerbahçe’de 5 oyuncuya yol gözüktü!

Fenerbahçe’de Jorge Jesus’un raporunun akabinde şu ana kadar Emre Mor, Lincoln Henrique ve Bruma takıma dahil edilirken sıradaki gayeler muhakkak oldu. Fenerbahçe’de kurmaylar santrafor, altı numara ve sol bek transferi için harekete geçti.

Yeni isimler kadroya katılmadan evvel, gidecek oyuncular için yönetimciler çalışma yapacak. Kalabalık bir oyuncu takımına sahip olan Fenerbahçe’de takımda düşünülmeyen isimler aşikâr oldu.

MESUT ÖZİL

Sarı-lacivertlilerde birinci olarak Mesut Özil’le vedalaşılması bekleniyor. İsmail Kartal devrinde takım dışı bırakılan 33 yaşındaki oyuncu grupla birlikte çalışmalara katılmadı. Fenerbahçe formasını 36 karşılaşmada giyen Mesut Özil’le yolların ayrılması kararı alındı. Jorge Jesus’un üstünü çizdiği deneyimli futbolcunun mukavelesi 2024’te sona erecek.

MBWANA SAMATTA

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus’un takımda düşünmediği bir başka isim Mbwana Samatta oldu. Antwerp’ten geri dönen Tanzanyalı futbolcu hazırlık kampında da etkisiz bir performans gösterdi. Mbwana Samatta’nın da kontratı 2024’te bitecek.

STEVEN CAULKER

Sarı-lacivertlilerde İstanbul’da oynanan hazırlık maçında savunmada yaptığı ferdi yanılgılar nedeniyle Jorge Jesus’un çabucak oyundan aldığı Steven Caulker, sakatlığı nedeniyle Avusturya kampına götürülmemişti. Jorge Jesus’un Steven Caulker’la ayrılığa sıcak baktığı öğrenildi.

MAURİCİO LEMOS

Fenerbahçe’de Avusturya kampına dahil edilmeyen isimler ortasında yer alan Mauricio Lemos da İstanbul kampını düzgün değerlendiremedi. Deneyimli futbolcunun gruptan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor ve Mauricio Lemos, Jorge Jesus’un yeni dönem planları ortasında yer almıyor.

MAX MEYER

Fenerbahçe’ye transfer olduğu birinci günden itibaren tenkitlerin maksadı haline gelen Max Meyer’in de üstü çizildi. Deneyimli orta alanla ayrılık kararı alındığı öğrenildi. Bunların dışında da ekipten ayrılacak isimler olacak.

5 VEDA KESİN

Ancak birinci etapta idare beş isimle yollarını kesin olarak ayrılmayı planlıyor. Bilhassa geçen dönem takım dışı kalan Mesut Özil, Teknik Yönetici Jesus’un da planları ortasında yer almıyor. Buna karşın deneyimli oyuncunun gitmeyi düşünmemesi idarenin elini kolunu bağlıyor. Başka isimler ise ayrılmaya sıcak baksa da burada mali ayrıntılar kıymet kazanıyor.

MAAŞ SORUNU

Sarı-lacivertlilerden aldıkları yıllık fiyatları, oyuncularla ilgilenen kulüpler ödeyemiyor. Bu da idare için mali yük manasına geliyor. Fenerbahçeli yönetimciler bu isimlerle yolları ayırırken maaşlarının tamamını ödeyecek kulüp arayışında.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.