Hikmet Karaman’a ‘Beyinsiz’ demişti! 2 yıla kadar mahpus istemi

Kayserispor’u çalıştırdığı devirde Hikmet Karaman’a toplumsal medya hesabından ‘Beyinsiz’ diyerek hakaret eden sanık hakkında mahpus istemiyle dava açıldı.

Süper Lig’de gayret eden Yukatel Kayserispor’da teknik yöneticilik yaptığı periyotta, toplumsal medya hesabından Hikmet Karaman’a ‘Beyinsiz’ diyerek hakaret ettiği savıyla Ali D., hakkında 3 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

Olay, geçen yıl 19 Ağustos’ta Kayseri’de meydana geldi. Argümana nazaran, Kayserispor eski teknik yöneticisi Hikmet Karaman, toplumsal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Ali D. isimli bir kişi ise kelam konusu paylaşımın altına, ‘Bunun üzere beyinsiz hocalardan artık kurtulmak gerekiyor Türkiye’de’ formunda yorum yaptı. Şikayet üzerine kuşkulu Ali D., hakkında Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma yürütülerek iddianame düzenlendi. İddianamede kapsamında, ‘sesli yazılı yahut manzaralı bir mesaj ile hakaret’ kabahatinden 3 aydan 2 yıla kadar mahpus cezası istemiyle dava açıldı.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Kayseri 12’nci Asliye Ceza Mahkemesi hakimi Birol Küçük tarafından kabul edilen iddianamede sözüne de yer verilen Ali D., “Bir futbolsever olarak, yorumumum tek nedeni, futbolumuzun düşmüş olduğu duruma vurgu yapmaktı. Fakat, ‘Beyinsiz’ sözünü gözden kaçırmışım. Kastım, Hikmet Karaman’ı eleştirmekti. Bu yüzden üzgün ve pişmanım. Kendisiyle bir alıp veremediğim yok” dedi.

Sanık Ali D., önümüzdeki günlerde birinci defa hakim karşısına çıkacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.