İlhan Palut: Biz kazanan ekip alışkanlığına tekrar geri dönmek istiyoruz

Spor Toto Harika Lig’in 2. haftasında Medipol Başakşehir ile Konyaspor’un karşı karşıya geldiği gayret 0-0 beraberlikle sonuçlandı.

Müsabakanın akabinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Konyaspor Teknik Yöneticisi İlhan Palut, “İki kadronun da Avrupa maçlarından sonra oynadığı bir müsabakaydı. Başakşehir tıp atladı, onları tekrar tebrik ediyorum. Biz yorgunluğun üstüne bir de aldığımız makûs sonucun moral bozukluğunu üzerimizden atmaya çalışarak maça çıktık. Evet maça baktığımız vakit her ne kadar tarafsız alanda oynamışsak da aslında bir iç saha müsabakasıydı bu. Ben istatistiklere de baktım. Rakip ceza alanında topla buluşma, şut sayıları vesaire benzerlik gösteren bir karşılaşma oldu. Yalnızca Başakşehir ekibi topa bizden daha çok sahip oldu. Bu da bizim bugün için onları karşılamada uyguladığımız stratejinin bir sonucuydu. Zira bekleyip toplar kazanıp top onlardayken geçiş talihleri kovaladık. Top bizdeyken zati oyunumuzu oynamaya çalıştık. Devir dönem biz karşılık verdik. Konumlara da baktığınız vakit zati doğal sonuç olarak görünen bir müsabakaydı. Ligde iki maç oynadık Avrupa Kupası’nı artık bir tarafa bırakmamız lazım. İkisinde de gol atamadık, gol yemedik ve kazanamadık. Biz kazanan ekip alışkanlığına tekrar geri dönmek istiyoruz. Benim kendi hissiyatım, bugün oyuncularım çok âlâ çaba etti. Lakin daha âlâ olmalıyız, daha çok atak yapmalıyız ve daha çok kazanmak için oynamalıyız” tabirlerini kullandı.

“Ben mutlaka grubun iskelet takımını kurmaya çalışacağım”

Oyuncuların performansı ve gelecek süreçteki takım yapılanması hakkında da bilgiler veren Palut, “Ben katiyetle grubun iskelet takımını kurmaya çalışacağım. Lakin burada oyuncuların yanıtı çok değerli. Kimi oyuncular ısrarla ‘hayır ben 11’de oynamak istemiyorum’ derse, benim de yapacak bir şeyim kalmaz. Yeni arayışlara yönelmek zorunda kalırım. Lakin hiçbir oyuncuma inancımı kaybetmiş değilim. Şu anda ağır maç temposunun getirmiş olduğu tam istenilmeyen performanslar alıyorum. Rahat fikstüre geçtiğimiz vakit bu sürerse, berbatta de istikrar hakikat bir şey değil. Geçen sene uygun bir istikrar vardı fakat işler istediğim üzere gitmezse birtakım oyuncuların performansları manasında alışılmış ki değişikliklere gideceğim. Bu aba altından sopa göstermek değil. Bu futbolun tabiatı. Zira bekleyen oyuncular şunu görecek; ya adam uygun oynamıyor, ‘o vakit ben neden buradayım. Bana niçin baht gelmiyor.’ Bu yarışı da canlı tutmam lazım. İnşallah herkes beklenen performansını gösterir” biçiminde konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.