Irmakta kız arkadaşının cansız vücudu bulunan Hasan, 69 gündür aranıyor

Olay, 25 Mart’ta saat 16.00 sıralarında Bağbaşı Mahallesi Ağbayır mevkisinde meydana geldi. Özel şirkette çalışan Hasan Aydoğan ve Ahi Evran Üniversitesi Sıhhat Bilimleri Meslek Yüksekokulu’nda Yaşlı Bakım Kısmı öğrencisi kız arkadaşı Şeyma Demir,  arabada otururlarken yanlarına Kırşehir Belediyesi’nde 8 yıldır güvenlik vazifelisi olarak çalışan Şefik Ekici ve Sami Aydoğan geldi.

Ellerindeki kelepçelerle kendilerini polis olarak tanıtan güvenlik vazifelileri, Şeyma Demir ve Hasan Aydoğan’dan araçtan çıkmalarını istedi. Hasan ve Şeyma araçtan indikten sonra duruma reaksiyon gösterdi. Bunun üzerine güvenlik vazifelisi 2 kişi, Aydoğan ve Demir’in ellerini zıt kelepçeleyerek arabalarına bindirdi. Akabinde bölgeden yaklaşık 50 kilometre uzaklaşarak, Kortulu köyü yakınlarındaki Kızılırmak Nehri’ne geldi. Burada Hasan Aydoğan ve Şeyma Demir’i öldüren şüpheliler, cesetlerine de ırmağa attı. Akabinde arabası temizleyen cinayet şüphelileri köyden uzaklaştı.

CÜRÜMLERİNİ İTİRAF ETTİLER

Çocuklarına ulaşamayan aileler, durumu polise bildirdi. Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü grupları, Bağbaşı Mahallesi Ağbayır mevkisinde ormanda terk edilmiş araba ihbarı aldı. İncelemede, arabanın Hasan Aydoğan’a ilişkin olduğu belirlendi. Polisin aramasında araçta ikiliye ilişkin cep telefonları, mont ve Şeyma Demir’e ilişkin şahsî eşyaların olduğu çanta bulundu. Bunun üzerine çalışmalarını bölgede ağırlaştıran takımlar, etraftaki güvenlik kamerası imgelerini incelemeye aldı. Yapılan incelemelerde beyaz bir arabanın Hasan Aydoğan ve Şeyma Demir’in bulunduğu alana gelip kısa müddet sonra uzaklaştığı belirlendi. Mobese imajlarında Hasan ve Şeyma’nın arabada olduğu belirlendi. Bunun üzerine araçta bulunan Şefik Ekici ve Sami Aydoğan gözaltına alındı. Çapraz sorguya alınan şüpheliler cinayeti itiraf etti. 2 kuşkulu, süreçlerinin akabinde sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

HASAN, 25 MART’TAN BU YANA ARANIYOR

Kayıp olan Hasan Aydoğan’ı Kızılırmak Nehri’nde arama çalışmaları ise 25 Mart’tan bu yana sürüyor. AFAD, UMKE, jandarma ve polis su altı takımları Hasan Aydoğan’ı bulmak için 69 gündür çalışmalarına devam ediyor.

Hasan Aydoğan’a ilişkin hiçbir ize ulaşamadıklarını söyleyen Baba Sedat Aydoğan, “Oğlum 69 gündür aranıyor. Bu süreçte ona ilişkin hiçbir ize ulaşılamadı. Arama çalışmaları sürüyor. Sayın Cumhurbaşkanımdan ve bütün büyüklerimden yardım istiyorum. Takımları lütfen artırın. Yavrumu bir an evvel bulun. Şu anda barajlardaki suları bıraktılar. Barajın suyu yükseliyor. Baraj kapakları kapatıldığında daha uygun arama çalışması olmaz mı? 69 gündür benim konutum cenaze konutu. Ortada ne cenaze var ne de dirisi var” diye konuştu.

Her gün ırmakta yapılan arama çalışmalarına katıldığını anlatan Aydoğan, “Hala bir ayakkabı ipine, bir saçının teline ulaşılamadı. Meskenime geldiğimde eşim ve çocuğum gözümün içine bakıyor. Benden haber bekliyor. Ne olursunuz bizlere yardım edin. Katillerin olay yerine getirilip, tabirlerinin tekrar alınmasını ve tatbikatın tekrar yapılmasını istiyorum. Sözlerinin daima alınabilmesi için burada olmalarını talep ediyorum. Katiller gittikleri yerde yatıyorlar. Bunların yatmalarına gönlüm razı değil. Benim evladıma tahminen de ne azaplar yaptılar. Nasıl bir söz verdiler onu da bilmiyorum. Yalnızca oğlunu öldürüp suya atmışlar diyorlar. Sahiden suya mı attılar? Yoksa öldürüp toprağa mı gömdüler. Ya da diğer bişeyler mi yaptılar. Hiçbir biçimde bilgim yok. Bir an evvel bulunup ölüsüyse ölüsü dirisiyse dirisi. Oğlumun bir mezarı olsun istiyorum” tabirlerini kullandı.

“OĞLUMUZ 69 GÜNDÜR KAYIP”

Anne Döne Aydoğan ise, “Devletimden ve büyüklerimden yardım istiyorum. Ne olur imkanlarınızı yapın. Oğlumuz 69 gündür kayıp. Hiçbir izine raslanılamadı. Ne olur sesimi duyun. Benim ciğerlerim yanıyor. Konuşamıyorum. Yardımlarınızı istiyorum. Ne uykum var, ne yemeğim var. Her şeyim Hasan’ım oldu. Sayın Cumhurbaşkanım sesimi duyun. Psikolojim güzelce bozuldu. Arama çalışmaları devam etsin ne olur bırakmayın. Ne olur yavrumu bulun artık” dedi.

Hasan Aydoğan’ın kardeşi Rabia Aydoğan (11) da, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, “Sayın Cumhurbaşkanım, ağabeyimi çok özledim. Her gün ağabeyimin yolunu gözlüyorum. Seninle görüşmek istiyorum” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.