Kabine Toplantısı başladı: Masada ‘asgari fiyat zammı’ var

Kritik Kabine Toplantısı, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, saat 15.30’da başladı. Toplantıda, taban fiyatta orta artırım yapılıp yapılmayacağının mutlaklık kazanması bekleniyor.

BAKAN ALIM SUNUM YAPACAK

Taraflarla görüşmelerini sürdüren Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in, hususa ait kabineye bir sunum yapması beklentiler ortasında.

NTV’de yer alan habere göre; şayet minimum ücretliye orta artırım kararı çıkarsa Taban Fiyat Tespit Komitesi toplanacak ve yapılacak artırım oranı netlik kazanacak. Enflasyon oranında fark alacak memur ve emeklilere, fazladan artırım yapılıp yapılmamasının da toplantı gündeminde yer alması bekleniyor.

MASADA ‘BAYRAM TATİLİ’ DE VAR

Kabine’de Kurban Bayramı tatilinin müddeti de ele alınacak. Bayram, 9 Temmuz Cumartesi günü başlayıp, 12 Temmuz Salı günü sona eriyor. Birebir hafta Cuma günü 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü münasebetiyle resmi tatil. Bu nedenle “Bayram tatili dokuz güne çıkar mı?” sorusu gündemde.

Kabine Toplantısı’nda enflasyonla çaba ve fahiş fiyat artışları da masada olacak. Son ekonomik bilgiler ışığında atılacak yeni adımlara karar verilecek.

Erdoğan’ın kalabalık bir takımla katıalcağı NATO tepesi öncesinde yapılan hazırlıklar da son kere masada olacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.