Kemal Kılıçdaroğu’ndan gece başkası arka arda paylaşımlar: Tam oradayız!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Maltepe mitinginin akşamında gece yarısı toplumsal medya hesabından dikkat çeken tabirler paylaştı.

CHP başkanının, “Bana çok yeterli kalplisin, kibarsın ama…’ diyen vatandaşlarımız oluyor. Hürmet duyuyorum lakin celladımıza benzeyerek mi değişim getireceğiz bu ülkeye? Suçluya daima birlikte dikleniriz. Milletime ise kibar olmaya, boynum kıldan ince olmaya devam edeceğim. Bu saatten sonra değişemem” diyerek paylaştığı kelamlar gündeme oturdu. 

Kılıçdaroğlu, paylaşımlarında şu sözlere yer verdi:

“İyi geceler! Bugün yüzbinler mitingde buluştuk ve sahnede bu ülkenin en savunmasızları vardı. Sarayın çoktan unuttuğu bu insanların çığlığını dinledik. Ardından yaptığım konuşmamdan değerli noktalara dikkati çekmek istiyorum…

Türkiye zifiri karanlığa sürüklenmiştir. Siyasallaşmış yargı, mafya, uyuşturucu baronları, paramiliterler, beşliler, troller endişe iklimi yaratmak için birlikte çalışıyor. Kendilerine buradan sesleneyim, ateş olsanız cürmünüz kadar yer yakarsınız. Seçim inançta yapılacak.

Saray ve şürekasının fikrinden lisanından düşmeyen artık tek söz var: Yasak, yasak, yasak! Cümbüş yasak, müzik yasak, mizah yasak, özgürlük yasak. Özetle gençlik yasak. Haydi oradan! Bizim gençlerimiz fikri hür, irfanı hür, vicdanı hürdür. Gençliği yasaklamak kim, siz kim.

Türkiye ile ilgili vizyonum çok net ve kolay iki söze dayanıyor. Eşitlik ve Pahalar. Beşerler ortasında eşitlik istiyorum. Gençlere fırsat eşitliği istiyorum. Müsamaha, şefkat bedellerine inanıyorum. Bu ülke farklılıklarımızla gurur duysun istiyorum.

Muhafazakar genç bayan, Canan Hanım’ı yasaklayanlar senin de sorunun. O zihniyet İstanbul mukaveleni yok etti, nafakayı kesme peşinde. Susarsan, Asrikacılar yarın senin kapına gelir. O vatana ihanet toplantılarında Asrikacı erkekler yeni anayasa yazdı. Orada yoktun. Olmayacaksın!

Bana çok yeterli kalplisin, kibarsın fakat.. diyen vatandaşlarımız oluyor. Hürmet duyuyorum lakin celladımıza benzeyerek mi değişim getireceğiz bu ülkeye? Suçluya daima bir arada dikleniriz. Milletime ise kibar olmaya, boynum kıldan ince olmaya devam edeceğim. Bu saatten sonra değişemem.

Ve son olarak “Ama geçmişte CHP de…” problemi. Evet, yanlışlar olmuştur lakin Allah şahidimizdir ki bu parti ve yol arkadaşlarım kendimizi geliştirmek için çok çabalıyoruz. İnanmaktan, öğrenmekten ve şükretmekten vazgeçmeyenlerin başına olağanüstü şeyler gelir. Tam oradayız!”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.