Kılıçdaroğlu’nun “akla ziyan” savlarına karşılık: Belirli ki ABD’den kimi kuryeler gelmiş

Haber7 / Abdurrahman Koç

Türkiye iç ve dış siyaset değerli ara kat ederken, ülke meselelerine karşı hiçbir tahlil önerisi üretmeyen muhalefet, algı operasyonlarına başvuruyor.

Daha evvel yaptığı sayısız ithamlar nedeniyle birçok sefer tazminat ödemek zorunda kalan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu kere de vakıflara çamur atmaya çalıştı.

Ensar ve Türgev vakıflarının ABD’deki bir vakfa “para aktardığını” argüman eden Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da “kaçacağını” öne sürdü.

Haber7’ye konuşan uzmanlar, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarını “akla ziyan” olarak kıymetlendirdi. FETÖ argümanlarını tekrar gündeme getirmeye çalışan Kılıçdaroğlu’nun dikkat çekmeye çalıştığını belirten uzmanlar, “Türkiye, hak ettiği muhalefete sahip olamamasının bedelini ödüyor” değerlendirmesinde bulundu. Uzmanlar, muhalefetin “Türkiye’nin meselelerine rastgele bir tahlil getirmeden insanların teveccühünü nasıl kazanırım” hesabı yaptığını tabir etti.

NEDİM ŞENER: MUHAKKAK Kİ KILIÇDAROĞLU’NA ABD’DEN KİMİ ‘KURYELER’ GELMİŞ

“Bu açıklamalar 15 Temmuz öncesini hatırlatıyor” diyen Gazeteci Nedim Şener,

Kılıçdaroğlu’nun o devirde FETÖ kanallarına çıkarak yeniden Erdoğan’ın kaçacağını argüman ettiğini hatırlattı. “Şimdi FETÖ’cüler yok lakin ruhu var” diyen Şener, şöyle konuştu:

“BANA 15 TEMMUZ ÖNCESİNİ HATIRLATIYOR”

Algı operasyonuyla kriz tetikçiliği yaparak, toplumu bir yere hazırladıklarını söyleyen Şener, “Silahlı kümelerden bahsediyorlar. 2023’te yapılacak seçimlerle ilgili bu türlü düşünmeye çalışıyor. Bana her şey 15 Temmuz öncesini hatırlatıyor” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği “zımnî” dataların ABD Hazine Bakanlığı’nın internet sitesinde açık bir biçimde yayınlandığını aktaran Şener, “Bu para transferlerinde, kaynak konusunda usulsüzlük varsa, bunu savcılığa taşıyacaksınız” tabirlerini kullandı.

EKREM KIZILTAŞ: TÜRKİYE, HAKETTİĞİ HALDE BİR MUHALEFETE SAHİP OLAMAYIŞININ BEDELİNİ ÖDÜYOR

Takvim muharriri Ekrem Kızıltaş’a nazaran Kılıçdaroğlu, “ABD’deki yetkililerin denetimi altında, Türkiye’den giden öğrencilerin barınma sıkıntılarını halletmek için atılan güzel bir adımı kirleterek, o adımı itibarsızlaştırmaya çalışarak, aklı sıra atraksiyon yapmaya” çalışıyor.


Türkiye’nin birtakım ıstıraplarla karşı karşıya olduğunu ve iktidarın elinden geldiğince çalıştığını belirten Kızıltaş, “Türkiye, hak ettiği biçimde bir muhalefete sahip olamayışının bedelini ödüyor. Muhalefetten hiç birinin tahlil önerisi getirmediğini biliyoruz. Bunun yerine palavraları tekrarlayıp durarak sanki insanların teveccühünü kazanabilir miyiz üzere bir durum kelam konusu” değerlendirmesinde bulundu.

HİLMİ DAŞDEMİR: ERDOĞAN KAÇACAK OLSAYDI 15 TEMMUZ’DA KAÇARDI

Optimar Araştırma Şirketi Genel Müdürü Hilmi Daşdemir, “FETÖ’nün argümanlarını tekrar dillendiriyor” dediği Kılıçdaroğlu için, “Erdoğan kaçacak olsaydı 15 Temmuz’da kaçardı. 17/25’te de FETÖ’cüler bu türlü savlar attı ortaya. İncir çekirdeğini doldurmayan problemler üzerinden Kılıçdaroğlu tekrar gündeme geldi. Bunun kendi siyasetine de bir katkısı olmaz. Zira kendi inandırıcılığını zayıflatıyor. Hiç kimse

hiçbir şey bilmese Sayın Cumhurbaşkanıyla ilgili “kaçacak” lafını duyduğu anda güler geçer buna. Zira 15 Temmuz üzere darbe kalkışması esnasında hamasetle olayın üzerine gitti. Bir kenarda falan da durmadı. Direk Marmaris’ten, İstanbul Havalimanına gitti. En riskli olan havalimanına gitmemeyi de tercih edebilirdi”
dedi.

Muhalefetin tahlil odaklı telaffuz geliştirememesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Daşdemir, şunları aktardı:

ENES EMİNOĞLU: AKLA ZİYAN AÇIKLAMALAR

Mevzuya ait sorularımızı yanıtlayan TÜGVA İdare Konseyi Lideri Enes Eminoğlu ise, şunları aktardı:

KAYNAK: HABER7 | ÖZEL

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.