Mehmet Nuri Ersoy, Üsküdar’ı ziyaret etti

AK Parti İstanbul teşkilatı tarafından düzenlenen ve bakanlar, milletvekilleri, belediye liderleri, parti yöneticilerinin iştirakiyle gerçekleşen “Yüz Yüze 100 Gün” programı kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Üsküdar’ı gezdi.

Mehmet Nuri Ersoy‘a ziyareti sırasında; Üsküdar Belediye Lideri Hilmi Türkmen, AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe ve partililer eşlik etti.

Bakan esnafla sohbet etti

Programda Gastronomi Sokağı ve Balıkçılar Çarşı’sı ziyaret edildi. Bakan Ersoy burada incelemelerde bulunarak esnaf ve vatandaşla sohbet etti.

Program sonrası açıklamalarda bulunan Bakan Ersoy, Üsküdar’da sokaklar ve kültürel noktaları gezme fırsatı bulduklarını lisana getirdi.

“İlhan İrem’in yeri cennet olsun”

Mehmet Nuri Ersoy, “Biliyorsunuz dün gece İlhan İrem’i kaybettik. Allah’tan rahmet ailesine başsağlığı diliyorum. Yeri cennet olsun inşallah. Vasiyeti Atatürk Kültür Merkezi’nden cenazesinin kaldırılmasıydı.

Biz gerekli merasim çalışmaları için talimatları da verdik. Atatürk Kültür Merkezi’nde kendisine yakışır bir merasim yapıldıktan sonra uğurlanacak.” dedi.

DHA’nın haberine nazaran; Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, şu sözleri kullanarak açıklamalarda bulundu:

“42 milyon turist, 35 milyar dolar olan gelir hedefimizi yükselttik”

“İstanbul Vilayet Başkanlığı’mızın çalışmalarına öteki ilçelerde de katılmaya devam edeceğiz. Beni sevindiren nokta. Esnafla da konuşma fırsatı buldum. Bilhassa turist gelişlerinden de çok memnunlar.

Yani vatandaşlarımız kadar turistlerin de caddelerini doldurduğunu, alışveriş yaptığını, yeme içme noktalarını kullandıklarını söylüyorlar. Bu da bizim açımızdan sevindirici, keyifli ediyor.

Biliyorsunuz bugün turizm bilgileri de açıklandı. Beklentilerimizin de üstüne gelmeye devam ediyor. Dün esasen bir basın toplantısıyla turizm bilgilerimizi, amaçlarımızı yükseltmiştik.

42 milyon turist, 35 milyar dolar olan gelir gayemizi 47 milyon turist 37 milyar dolar gelir olarak yükselttik. Bu bizim son olmayacak üzere gözüküyor bu yıl için.

“Her ay rekorlar kırarak turizmi geliştirmeye devam edeceğiz”

İnşallah yeni düzeltmeler, üst istikametli düzeltmeler yapmaya yıl içinde devam edeceğiz. Son üç yılda yaptığımız çalışmalar meyvelerini ziyadesiyle verdi.

Artık bölüm almış olduğumuz tedbirler sayesinde Türkiye Turizm Tanıtım Geliştirme Ajansı üzere tedbirler sayesinde çok ağır tanıtımla elindeki potansiyeli yurt dışında tanıtma bahtına sahip oldu.

Şu anda iki yüz ülkede Türkiye çok ağır bir formda, tesirli bir formda tanıtılıyor. Esasen bunu bugün İstanbul’da da fark edebiliyoruz. İstanbul Birleşmiş Milletler merkezi üzere oldu.

Her lisanda konuşan insanı görmek mümkün. Herkes de keyifli oluyor, esnafımız da memnun oluyor. O açıdan bu çalışmalara devam edilecek.

Ve inşallah biz bu aydan itibaren pandemi öncesi sayılara İstanbul’da ve Türkiye’nin birçok noktasında eriştik. Artık bundan sonra her ay rekorlar kırarak turizmi geliştirmeye devam edeceğiz.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.