Metro İstanbul’da arıza! Seferlerde aksaklık yaşanıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Metro İstanbul’da bir arıza meydana geldi. Atatürk Havalimanı ile Yenikapı istasyonları ortasında sefer yapan M1A metrosunda teknik bir arıza yaşandı.

Metro İstanbul’dan yapılan açıklamada, seferlerin süreksiz müddetliğine Merter-Yenikapı ortasında devam ettiği belirtildi. İşte, Metro İstanbul’un mevzuya ait paylaşımı:

HANGİ SINIRLARDA SEFER YAPILMIYOR?

Metro İstanbul’un toplumsal medya üzerinden yayınladığı son paylaşıma nazaran, seferlerin Yenikapı-Merter istasyonları ortasında devam ettiği öğrenilmişti. An itibariyle Yenikapı; Aksaray, Emniyet-Fatih, Topkapı-Ulubatlı, Bayrampaşa-Maltepe, Sağmalcılar, Kocatepe, Otogar, Terazidere, Davutpaşa, Merter, Zeytinburnu, Bakırköy-İncirli ve Bahçelievler duraklarında seferler devam ediyor.

Ama Ataköy-Şirinevler, Yenibosna, DTM İstanbul Fuar Merkezi ve Atatürk Havalimanı duraklarında süreksiz müddetliğine ulaşım faaliyeti durduruldu. 

VATANDAŞ REAKSİYON GÖSTERDİ

İBB’nin iştirak firmalarından Metro İstanbul’daki bu arızaya bir vatandaş toplumsal medya üzerinden reaksiyon gösterdi. İkazın geç yapıldığını sav eden vatandaş, onlarca kişinin DTM İstanbul Fuar Merkezi’nde dakikalardır mahsur kaldığını aktardı. 

BAHÇELİEVLER’E KADAR UZATILDI

Birinci paylaşıma nazaran Merter-Yenikapı istikametinde devam eden seferler, Metro İstanbul’un son paylaşımı doğrultusunda Bahçelievler durağına kadar uzatıldı. Kurumun son gönderisi şu biçimde:

Öte yandan, şimdiye dek teknik arızanın kaynağına yönelik rastgele bir açıklama yapılmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.