MHP Elazığ Vilayet Lideri Semih Işıkver: MHP, CHP’den fazla oy almazsa ben bu kenti terk edeceğim

CHP Elazıp Milletvekili Gürsel Erol, Elazığ’ın lokal bir televizyon kanalında programa katıldı. Gündeme dair değerlendirmeleri sırasında MHP Elazığ Vilayet Lideri Semih Işıkver’in Gürsel Erol’un milletvekili olamayacağına dair bildiri atmasına Erol reaksiyon göstererek, “Bir parti vilayet liderinin kendi partisinin o kentte varlığını hissettirmektir. Bir öteki partinin varlığıyla ilgili telaş yaratmak yada onu sorgulamak değildir” dedi.

“GÜRSEL BEYİN KAZANMAK İÇİN İŞİNİN ÇOK GÜÇ OLACAĞI AÇIKÇA GÖRÜNMEKTEDİR”

Sözcü’den Cihan Demirdaş’ın haberine göre, CHP Milletvekili Gürsel Erol’un seçimlerde işinin sıkıntı olacağını belirten MHP Elazığ vilayet lideri Semih Işıkver, “Sayın Milletvekilini izliyorum konuştuğu hususlarla ilgili birçok şeyi desteklediğimi tabir etmek istiyorum. Milletin, devletin nafakasını kovalayanlarla hesaplaşacaklarını söylemesi kendisi ismine çok bahadır bir telaffuz olarak değerlendiriyorum. Genel seçimlerde genel merkez siyasetlerini konuşmayalım herkes belediye seçimlerindeki üzere kendi projelerini anlatsın. Yüzlerce mevzuyu alt alta koyduğumuz önemli bir siyasi deneyimi olsa da birinci sırada da olsa Gürsel beyin kazanmak için işinin çok güç olacağı açıkça görünmektedir” diyerek sunucuya ileti attı.

“ELAZIĞ’DA MHP’DEN FAZLA OY ALACAĞIZ”

Işıkver’in attığı bildiriye reaksiyon gösteren Erol, şöyle konuştu:

“Ben bu soruları muhatap bile almak istemem. Bir siyasi partinin tezi ben bu kentten milletvekili çıkartacağım, ben bu kentin belediye başkanlığını alacağım olmalıdır.

Ben ‘MHP milletvekili çıkarmamalı diyemem’ benim bu türlü bir hakkım yok. Ben kendimi anlatırım ‘ben bu vilayette milletvekili olacağım’ derim. Bir öbür partinin milletvekili çıkarıp çıkarmayacağı üzerine argüman ortaya koyamam bu nasıl bir argüman? Niçin partisin o vakit niçin vilayet liderisin, niçin aday değilsin ve aday çıkardığın bireye haksızlık değil mi?

Biz iddialıyız Elazığ’da bu devir cumhur ittifakının dört milletvekili AKP’de ancak bu iki milletvekilini ben alacağım demek yerine CHP milletvekili çıkaramayacak diyor. Sanane, sen esasen bana oy vermeyeceksin senin partin var zira bu nasıl bir mantıktır anlamıyorum. Bir parti vilayet liderinin kendi partisinin o kentte varlığını hissettirmektir. Bir diğer partinin varlığıyla ilgili dert yaratmak yada onu sorgulamak değildir. Semih beyin bütün maksadı CHP’nin milletvekili çıkarmasını engellemekse o vakit yarın kendisi aday olduğunda ne diyecek ‘arkadaşlar bana oy vermeyin kâfi ki Gürsel Erol’a oy vermeyin’ mi diyecek?

Yarın siz milletvekili adayı olduğunuzda vatandaş size ‘sen seçilmek için bir şey söylemiyordun ki sen CHP’nin seçilmemesiyle ilgili söylüyordun’ demeyecek mi? Bu türlü bir mantık olabilir mi?

Ben bir tez ortaya koyuyorum şayet Semih beyefendi MHP’nin adayı olursa biz MHP’den fazla oy alırız. Ben bir sav ortaya koyuyorum. Elazığ’da MHP’den fazla oy alacağız”

“GÜRSEL BEYEFENDİ MHP ADAYINDAN FAZLA OY ALIRSA BEN İSTİFA EDECEĞİM”

“Açık ve net söylüyorum CHP milletvekili çıkarmayacak” diyen MHP’li Işıkver ise, şu tabirleri kullandı:

“MHP birinci parti olacak iftira atıyor çamur at izi kalsın konuştuklarıyla neleri ima ettiği açık bir formda görüyor ve hodri meydan diyorum. 20 yıldır ticaretin içerisindeyim bırakın hakkımda verilmiş bir karar açılmış bir soruşturma dahi yoktur.

Bir siyasetçi net olacak. MHP, CHP’den fazla oy almazsa ben bu kenti terk edeceğim. Kendi terk edecek mi? Gürsel beyefendi MHP adayından fazla oy alırsa ben istifa edeceğim” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.