MHP’li belediyeden TMO’dan randevu alamayan çiftçilere skandal ileti

Kayseri’de MHP’li Özvatan İlçe Belediyesi, Toprak Mahsulleri Ofisi’nden (TMO) randevu sırası alamayan çiftçilere skandal bir bildiri gönderdi. MHP’li belediye iletisinde, TMO’dan arpa, buğday randevusu alamayan vatandaşların AKP Özvatan İlçe Başkanlığı’na giderek isimlerini yazdırmalarını istedi.

Kayseri’de idaresi MHP’de olan Özvatan İlçe Belediyesi, Toprak Mahsulleri Ofisi’nden (TMO) randevu alamayan çiftçilere reaksiyon çeken ileti gönderdi.

MHP’li Belediye bildirisinde, “Toprak Mahsulleri Ofisi’nden (TMO), arpa, buğday randevusu sırası alamayan vatandaşlarımızın AK Parti İlçe Başkanlığı’na isimlerini yazdırmaları kıymetle rica olunur” tabirlerine yer verdi.

“TMO’YU KAPATIN AKP’YE BAĞLAYIN”

MHP’li Özvatan Belediyesi’nin çiftçilere gönderdikleri bildiriye reaksiyon gösteren DÜZGÜN Parti Kayseri Vilayet Lideri Sebati Ataman, “AKP Özvatan İlçe Lideri belediyeden evvel iletisi kendi toplumsal medya hesabından paylaştı. AKP’li liderden sonra da MHP’li belediye de  ilçede sistemlerinde kayıtlı tüm çiftçilere bu bildirisi gönderiyor. Toprak Mahsulleri Ofisini de kapatın AKP‘li vilayet ve ilçe liderlerine direk bağlayın. Ne diyelim tuz kokmuş tuz” tabirlerini kullandı.

MHP’Lİ BELEDİYE DÜZELTME BİLDİRİSİ GÖNDERDİ

Sebati Ataman, mevzuyu gündeme getirmelerinin akabinde MHP’li belediyenin çiftçilere bir düzeltme iletisi gönderdiğini söyledi.

Ataman, “Biz TMO’daki bu skandalı gündeme getirdikten sonra, belediye tekrar çiftçilerimize, ‘Toprak Mahsulleri Ofisi’nden arpa, buğday sırası alamayan vatandaşlarımızın Özvatan Belediyesi Çiftçi Malları Muhafaza Başkanlığına isimlerini yazdırmaları kıymetle rica olunur’ halinde bir düzeltme iletisi gönderdi. Bu ileti ayıplarını örtmeye yetmez. Takipçisi olmaya devam edeceğiz” biçiminde konuştu.

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.