Özdağ: Soylu yeni bir parti kurmak için çalışma yürütüyor

Zafer Partisi önderi Ümit Özdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yeni bir parti kurmak için Ankara’da ve İstanbul’da iki ofis çerçevesinde çalışmalar yürüttüğünü öne sürdü. Özdağ, “Özellikle ABD ile ilgilerde eksikliği gidermek ve senin promosyonunu yapması için bir Emniyet Genel Müdür Yardımcısı’nı, ABD Büyükelçiliği’yle ikili bağ kurması ve senin promosyonunu yapmasıyla görevlendirmişsin. Natürel bu temaslar, devletin istihbarat örgütleri tarafından haber alınmış ve Erdoğan’a bildirilmiş” sözlerini kullandı.

ANKA’nın aktardığına nazaran Ümit Özdağ, toplumsal medya hesabından paylaştığı görüntüde şu savlarda bulundu:

‘MAHKEMEYE BAŞVURMAN İÇİN BİR HAFTA BEKLEYECEĞİM’

“Süleyman Soylu, dün basına yapmış olduğu bir açıklamada, benim Amerikan aparatı olduğumu ve bundan ötürü bana ‘operasyon çocuğu’ dediğini söz etti. Bir İçişleri Bakanı bu türlü bir söz kullanıyorsa elinde kontrespiyonaj bilgileri olması lazım. Buradan Süleyman Soylu’ya sesleniyorum. Süleyman, bu açıklamanı yapmanı gerektiren elinde ne evrak, bilgi varsa benim ABD ile direkt yahut dolaylı irtibatım olduğunu gösteren, bunları çabucak Cumhuriyet başsavcısına ilet. Zira iddian, çok vahim bir tez. TBMM’nin bir üyesini ve bir siyasi partinin genel liderini sen, ABD aparatı ve ABD ismine operasyon yapan bir kişi olarak suçluyorsan bunun delilleri olması lazım. Bir hafta sana mühlet. Mahkemeye başvurman için bir hafta bekleyeceğim.

‘BİR EMNİYET GENEL MÜDÜR YARDIMCISINI GÖREVLENDİRMİŞSİN’

Ama bu ortada ben de sana bir şey sormak istiyorum. Yeni bir parti kurma çalışmaları için Ankara’da ve İstanbul’da hâlâ iki ofis çerçevesinde çalışmalarını sürdürüyorsun. Bunu biliyoruz. Ve birtakım eksikliklerin olduğunu da görüyorsun. Bunlardan bir tanesi ABD, AB ülkeleri, bilhassa İngiltere ve Almanya ile alakalarda eksiklik, başkasının de MİT’le olumlu temasta eksiklik olduğu. Bilhassa ABD ile bağlantılarda eksikliği gidermek ve senin promosyonunu yapması için bir emniyet genel müdür yardımcısını, ABD Büyükelçiliği’yle ikili münasebet kurması ve senin promosyonunu yapmasıyla görevlendirmişsin. Alışılmış bu temaslar, devletin istihbarat örgütleri tarafından haber alınmış ve Erdoğan’a bildirilmiş. Emniyet Genel Müdürü, Erdoğan’dan aldığı talimatla ABD Büyükelçiliği ile ikili ilgilere girilmesini yasaklayan bir talimat yazmış. Evet Süleyman, bugün bu kadar. Devamı gelmeyecek zannetme. Ben, bir hafta müddet verdim sana. Git, benle ilgili elinde ne bilgi, doküman varsa ABD ile temasım konusunda, Cumhuriyet başsavcısına başvur.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.