Özhaseki’den ‘Ceceli’ anısıyla ilgili yeni açıklama: ‘Kabe’den, namazdan haberleri yok…’

AKP Lokal İdarelerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle ATO Congresium’da düzenlenen toplantıda müzikçi Mustafa Ceceli’yle ilgili anlattığı anısının gündem olması üzerine yeni açıklama yaptı.

Kurban Bayramı münasebetiyle AKP Kayseri Vilayet Başkanlığı düzenlenen bayramlaşma programında konuşan Özhaseki, “Çok özel bir küme var Türkiye’de. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Lider Yardımcısının başkanlığında çalışıyor bu grup. Ben nerede, hangi konuşmada ne söylersem söyleyeyim ellerine alıyorlar. Bazen ben de ‘buradan ne çıkaracaklar’ diye merak ediyorum. Örneğin ‘Allah bir’ diyorum. Buradan ne çıkabilir lakin onlar çıkartıyorlar. O denli bir küme var” dedi.

“YOK, YOK, YOK…”

Özhaseki şöyle devam etti:

“Benim anlattığım olay şu; gündüz toplantıya gelmeden evvel Mustafa Ceceli’yi aradım. ‘Mustafa, sen bana daha evvel hacca gittiğini, orada tavaf edemediğini, göğsünde Türk Bayrağı olduğu için hacılar gelip, Türk Bayrağını öptüğünü, sonra da seni de tutarak Kabe’ye dönüp, Recep Tayyip Erdoğan’a daima birlikte dua ettiğinizi bundan ötürü da tavafı rahat yapamadığını söylemiştin hatırladın mı’ dedim. Kendisi de ‘hatırlamaz olur muyum? Ağabey o benim için kıymetli bir olay, size de anlattım ben bunu’ dedi. ‘Akşam bir toplantımız var ve Cumhurbaşkanımız da orada olacak. Senin ismini vererek anlatabilir miyim’ dedim. ‘Bunda berbat bir şey yok. Anlat ağabey’ dedi. Ben de orada anlatırken bir süre evvel diye anlattım.”

Konuşmasına anısıyla ilgili “bir süre önce” diye başladığını lakin güya bugünmüş üzere eleştirildiğini belirten Özhaseki, eleştirenleri  “Dün akşam Twitter’da baktım bayrak öbür bir hale uçuyor. Neden? Kabe’den haberleri yok, namazdan haberleri yok, müslüman insanın kıymetlerinden haberleri yok. Yok, yok, yok… Orada garip insanlarımızın Cumhurbaşkanına dualarından da haberleri yok. Onu öğreniyorlar, güzellerine gitmiyor” diyerek maksat aldı.  

Özhaseki konuşmasında Mustafa Ceceli’nin kendisinin aile yakını olduğu bilgisini de verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.