Pakistan’tan 15 Temmuz bildirisi: Sarsılmaz bir inancın dışavurumu

Pakistanlı önderler, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü kapsamında Türkiye ve Türk halkına dayanağını ve dayanışmasını yineledi.

Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif, Twitter’dan yaptığı açıklamada, 15 Temmuz’un Türk halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğine sarsılmaz inancının dışavurumu olarak hatırlanacağını belirtti.

Şerif, 15 Temmuz’un Türk milletinin demokrasiyi destekleme ve muhafazasına yönelik kararlılığını yansıttığına işaret etti.

Eski Pakistan Başbakanı İmran Han da Twitter’daki paylaşımında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve Türk halkının 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nü kutlayarak, “15 Temmuz 2016, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türk halkının dayanağıyla kendisine karşı darbe teşebbüsünü başarısızlığa uğrattığı gün olarak anılıyor.” sözlerini kullandı.

Pakistan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da Türkiye’ye ve Türk halkına sonsuz dayanışma ve güçlü takviye yinelendi.

Açıklamada, Türk halkının 15 Temmuz 2016’da hain darbe teşebbüsüne karşı kahramanca çabasının birlik, cüret, kararlılık ve bağlılıkla milletlerin tüm zorlukların üstesinden gelebileceğini gösterdiği vurgulandı.

Türkiye ile Pakistan’ın münasebetlerinin ortak dini, kültürel, dilsel ve manevi mirasa gömülü olduğuna işaret edilen açıklamada, her iki tarafın siyasi liderliğinin güçlü kararlılığıyla iki ülke ortasındaki çok istikametli stratejik bağın güçlenerek büyümeye devam edeceği kaydedildi.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.