Peker’den Ağar’a suikast suçlaması: Fare Murat’ın Dubai’de ne işi var?

Sedat Peker, ‘basın danışmanı’ Emre Olur’un Twitter hesabından, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ı maksat alan açıklamalar yaptı, çeşitli savlarda bulundu.

Azeri gazeteci Eynulla Fatullayev’e konuşan Ağar, Azeri iş insanı Mübariz Mansimov’un hakkındaki argümanlarıyla ilgili ”Konuştuklarının hepsi palavradır aşağı yukarı” demişti.

Bu açıklamaların akabinde, Emre Olur’un hesabından Ağar’a yönelik, “Mehmet Ağar derin devletin başı, Mübariz Mansimov’un söylediği şeylerden yalnızca birini yalanlamışsın. Lakin kimi gazeteler Sedat Peker’i yalanladı diye haber yapmışlar. Reis yalanlanmayı hiç sevmez. Bence bu işi düzelt yoksa akşama SADAT’cılardan daha berbat duruma düşersin” halinde ‘uyarı’ yapıldı ve akşam saatlerinde tıpkı hesaptan Peker’in açıklamaları paylaşıldı.

Paylaşımlarda, Ağar ile Mübariz Mansimov ortasındaki ‘dostluğun’ bitiş nedeni “Tolga Ağar’ın uyuşturucu kullanması” ve bu nedenle Mansimov tarafından kovulması olduğu öne sürüldü.

Peker ayrıyeten Tolga Ağar’ın ‘Aydın Yenipazar Cezaevi’nde yapılan helikopter pisti için Mübariz Mansimov’dan 50 bin dolar aldığını’ da sav etti.

Sedat Peker, Kayseri’de 2020 yılında öldürülen iş insanı Orhan Adıbelli cinayetinde Mehmet Ağar’ın parmağı olduğunu da öne sürdü.

Peker, kendisine karşı bir suikast hazırlığının konuşulduğu bir vakitte ‘Mehmet Ağar’ın Dubai’ye, ortağı olduğunu öne sürdüğü “Fare Murat” lakaplı Murat Boyracı’yı yolladığı’ tezinde da bulundu.

Mehmet Ağar’ın İran vatandaşı Ahmed Nazari’yi Türkiye’de sakladığını, sonra da vatandaşlık verdirdiğini de öne süren Peker, “Geçen sene ben paylaşım yapmaya başlayınca ortalık karıştı diye onu Dubai’ye yolladın” dedi.

NE OLMUŞTU?

Sedat Peker yayınladığı görüntülerde, Mehmet Ağar’ın Azeri iş insanı Mübariz Mansimov’a ilişkin Yalıkavak Marina’ya “çöktüğünü” sav etmişti. Tezler üzerine Mehmet Ağar ve oğlu Tolga Ağar, marinanın idaresinden ayrılmak zorunda kalmıştı. Mansimov da Peker’in argümanlarının yanlışsız olduğunu belirterek, Mehmet Ağar’ı suçlamıştı. Ağar da evvelki gün, Mansimov’u yalanlayan bir açıklama yaparak, “Bizim işlerimiz devlet işleridir” demişti. Ağar’ın kelamları “Ağar Sedat Peker’i yalanladı” halinde servis edilince, Sedat Peker, Mehmet Ağar’la ilgili yeni paylaşımlar yapacağını duyurmuştu. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.