Sanatta bu hafta

MUBI’DE BU HAFTA

Film izleme platformu MUBI eylül ayı programını açıkladı.

Bu haftaki program:

5 Eylül Lola (1981)

6 Eylül İtiraf (La Confession, 2016)

7 Eylül Saç (2010)

8 Eylül Ucube (Hideous, 2022)

9 Eylül Clara Sola (2021)

10 Eylül Yaramaz Çocuklar (2021)

11 Eylül Kundun (1997)

NİLÜFER KENT TİYATROSU PERDE AÇIYOR

Bursa’daki Nilüfer Kent Tiyatrosu (NKT), “Nilüfer Kent Tiyatrosu 2022/23 Yeni Tiyatro Sezonu” repertuvarını açıkladı. Yeni dönemin birinci oyunu, George Orwell’in romanı, 1984’ün çağdaş bir sahne uyarlaması. Oyun NKT Genel Sanat Direktörü Murat Daltaban tarafından yönetiliyor. 9 Eylül’de seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Sezonun öteki prömiyer yapacak oyunları ise “Dünyanın Bütün İsimleri”, “Bir Kumarbazın Mevt Kılavuzu” ve “Dişe Diş” olarak açıklandı. Oyunlar ekim ve kasım aylarında bu sıralamayla sahne alacak. Geçen dönemin oyunu, “Aşkın En Kısa Gecesi” de yeni dönemde gösterilmeye devam edecek.

BODRUM’DA ŞENLİK ZAMANI

Opus Müzik Festivali’nde, klasik müziğin ustaları ve genç yıldızları 9-10 Eylül’de Bodrum Kalesi’nde buluşacak. 9 Eylül’de İlyun Bürkev, Ayşe Cemre Ağırgöl ve Naz İrem Türkmen’in sahne alacağı şenlikte, 10 Eylül’de 120 yıllık Alman Devlet Opera Oda Orkestrası (Berlin Deutsche Oper Kammer Orchestra), orkestra şefi Gürer Aykal yönetecek. Burak Bilgili ve Burcu Hancı da konserde solist olarak yer alacak. Şenliğin simgesi ise tabiatın iyileştiricisi, etraf kahramanı bitki frenk kaktüsü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.