Seferovic: Size bonservisimi aldıracağım

Transferine 3 sıhhat denetiminden sonra karar verilen Seferovic, görüşmeler sırasında “Yeni sayfa açacağım. Size bonservisimi aldıracağım” dedi. 2.5 milyon Euro’luk opsiyon, 20 maça çıkarsa devrede…

Galatasaray’ın Benfica’dan 2.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonuyla kiraladığı Haris Seferovic, dün gece İstanbul’a geldi. KAP’a bildirilen Bosna Hersek asıllı İsviçreli forvet bugün resmi kontrat imzalayacak.

Sarı-kırmızılı idare, sakatlığı nedeniyle geçen dönem yalnızca 17 maça çıkabilen 30 yaşındaki santrforun transferine üç başka ve çok kapsamlı sıhhat denetiminden geçtikten sonra karar verdi. Görüşmeler sırasında Seferovic’in Galatasaraylı yöneticileri şu sözlerle ikna ettiği öğrenildi:

MAAŞI 2.3 MİLYON EURO

“Sakatlığım yok. Mesleğimde yeni sayfa açacağım. Oynadığım maçlar ve atacağım gollerle size bonservisimi aldıracağım!” Tecrübeli forvetin kontratında “20 ve üstü maça çıkarsa satın alma opsiyonu devreye girer” unsuru yer alıyor.

5 büyük ligin 3’ünde top koşturan, İsviçre formasını 86 kere giyip 25 gol atan, maaşı 2.3 milyon Euro olacak Seferovic ile ilgili görüşmeleri yürüten Sportif A.Ş. Lider Yardımcısı Erden Timur, bonservis 2.5 milyon Euro olarak belirlenince rahat nefes aldı.

NİHAİ KARAR İNCE’DEN

Seferovic için yapılan en kapsamlı sıhhat denetimi üçüncüsü oldu ve Lizbon’daki testlere Kulüp Hekimi Yener İnce şahsen katıldı. Sarı-kırmızılı idare, Portekizli tabiplerle fikir alışverişinde bulunan İnce’nin olumlu raporunun akabinde transferi sonuçlandırdı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.