Siirt’te TOKİ konutlarının üretimine başlandı

Konutların üretimini üstlenen Kurtalan merkezli firma sahibi Adil Uyanık, dar gelirli aileler için yapılacak olan konutların verilen tarihte teslim edileceğini, ilçeye güzel olmasını diledi.

Kurtalan ilçesinde yapılacak olan 79 adet konutun inşaatı ile altyapısı ve etraf düzenlemesine ilişkin imal işi başladığını belirten iş insanı Adil Uyanık, vatandaşların ve ilçenin gereksinimi haline gelen toplu konutun inşasının başlamasının sevincini yaşadıklarını söyledi.

İlçede yapılacak olan büyük yatırım ile ilçenin çehresini değiştirerek vatandaşlara en yeterli, en hoş hizmet olan konutların üretim işine başladıklarını lisana getiren Uyanık, “Allah nasip etti buranın ihalesini de biz aldık. 79 konutta burada yapacağız. Bunun 48 tanesi 2+1’dir. 31 tanesi de 3+1’dir. Burada 2 tanede iş merkez var. Buraya TOKİ’nin yapılmasıyla hoş hizmetler gelecek. Doğalgaz bu bölgede yoktur. TOKİ’nin buraya yapılmasıyla buralara doğalgaz gelecek, okullar yapılacak. TOKİ’den dar gelirli beşerler faydalanacak. Türkiye’de TOKİ’nin yaptığı binalar sağlam yapılar. Bizim örnek ilçede yaptığımız 110 konut bölgede çabucak hemen örnek seçilen yapıdırlar. Allah göstermesin çok büyük sarsıntılara sağlamdırlar. Özelliklede bizim bölgede muhtaçlık duyulan konutların bir nebze olsun kiraların düşmesinde, binaların maliyetinin düşmesinde yarar olacaktır. Allah devletimize zeval vermesin ve dileğim bu projelerin devamıdır” dedi.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.