Süleyman Hurma’dan canlı yayında ‘Emre Mor’ açıklaması

Harika Lig’de dönemi 57 puanla 8. sırada tamamlayan Fatih Karagümrük’te lider Süleyman Hurma katıldığı bir televizyon programında canlı yayında kıymetli açıklamalar yaptı.

Altyapılardan gereğince sportmen yetişmemesiyle ilgili olarak ise Hurma, “İnsan yetiştirmek için vakit, para, tesis ve bilgiye gereksinim var. Bizde yalnızca insan var. Altyapıdan oyuncu çıkarmak ülkenin spor siyasetiyle ilgilidir. Yoksa 80 milyonluk ülkede bunu 100 kulüp yapamaz” dedi.

“ALİ KOÇ’LA GÖRÜŞMEMİZDE BAHİS EMRE MOR DEĞİLDİ”

A Ulusal Ekip Teknik Yöneticisi Stefan Kuntz’a bir Türk vatandaşı olarak uygun bakmadığını belirten, Süleyman Hurma, “Futbol insanı olarak da hakikat yolda olmadığını biliyorum. Emre Mor olayıyla ilgili ulusal maçlar bittikten sonra öteki açıklamalarım da olacak. Burası Patagonya değil. Emre Mor, beklediğimiz düzeye gelirse dünya çapında bir oyuncu olacak. Lüksemburg’la oynayacağız ya… Al bir gör bakalım, teste sok. Kuntz, 2 sefer bizim maçımızı seyretse esasen Emre Mor’u alırdı. Lakin Kuntz, Bundesliga’da küme düşme maçında yorumculuk yapıyor” diye konuştu.

Karagümrük Lideri Süleyman Hurma, Fenerbahçe Lideri Ali Koç ile Emre Mor’un transferi için mutabakata vardıklarına dair çıkan tezlerle ilgili olarak ise “Emre Mor için yurtdışından iki tane resmi teklif aldım. Kâfi değildi, reddettim. Ali Koç’la görüşmemizde mevzu Emre Mor değildi. Benim en büyük arzum; Emre Mor’u bir sene daha tutup çok yüksek bedelle Avrupa’ya satmak” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.