TEB duyurdu: Sıhhat Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği yargıya taşınıyor

TEB, dün yaptığı yazılı açıklama ile 12 Ağustos günü Resmi Gazete’de yayımlanan Sıhhat Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği’nin iptali için dava açacaklarını duyurdu. TEB’in bahisle ilgili yaptığı açıklamada şu tabirler yer aldı:

“Kamuda misyon yapan sıhhat çalışanlarının alacakları ek ödemelerin yol ve temellerini belirleyen ve 12 Ağustos Cuma günü Resmi Gazete’de yayımlanan “Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliği” ile kamu eczacılarının görmezden gelinmesi yalnızca kamuda vazife yapan meslektaşlarımızda değil bütün eczacı kamuoyunda haklı bir reaksiyonla karşılanmıştır. Türk Eczacıları Birliği olarak daha evvel de söz ettiğimiz üzere akademik geçmişleri ve vazife yerlerinde aldıkları risk itibariyle stratejik işçi statüsünde çalışan meslektaşlarımız bu yönetmelik ile yok sayılmıştır. Sıhhat sisteminin kapalı kahramanları olan meslektaşlarımız, kelam konusu düzenlemede kendilerine reva görüleni değil hakkı olanı istemektedir.

“TEB, ÇALIŞMA BARIŞINI BOZAN BU DÜZENLEMENİN İPTALİ İÇİN…”

Düzenlemeye ait itirazlarımızı içeren basın açıklamamızda Bölge Eczacı Odalarımız ve meslektaşlarımız ile birlikte başlatmış olduğumuz aksiyon planımız doğrultusunda bütün meslektaşlarımız hak ettikleri bedeli alana kadar omuz omuza çaba etmeye devam edeceğimizi kamuoyuna duyurmuştuk. Bu çerçevede Türk Eczacıları Birliği kamu eczacılarının yaşadığı fiyat adaletsizliğini derinleştiren, sıhhat işçisi ortasındaki çalışma barışını bozan bu düzenlemenin iptali için mevzuyu yargıya taşıma kararı almıştır.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.