TOKİ’den bayram tadında konut dayanağı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul’da iki ilçedeki konutları açık artırmayla satışa sunacak. Gaziosmanpaşa Sarıgöl Projesi çerçevesinde inşa edilen 110 konut, 2 Ağustos Salı günü saat 10.30’da; Beyoğlu Sütlüce Projesi dahilindeki 75 konut için ise 3 Ağustos Çarşamba tarihinde saat 10.30’da açık artırma yapılacak. İsteyenler yüzde 50 peşinat kalanını da 120 ay vade ve yüzde 1 Katma Bedel Vergisi (KDV) ile konut sahibi olabilecek.

Açık artırmaya katılacak olanlardan Kemal Cenk İçten, “TOKİ’nin hem Gaziosmanpaşa’daki hem de Sütlüce’deki bu projesini yakın vakitte duydum. Pek hoş, çağdaş. Odalar konforlu, hayat alanları hoş yapılmış. Ben de bir tane daire almaya karar verdim. 2-3 Ağustos’ta da ihaleye çıkacak. O açık artırmaya ben de katılacağım. Yüzde 50’si peşin, geri kalanı 120 ay vadeliymiş. Hoşuma gitti, kaideleri hoş. Almak istiyorum, niyetim var yani” halinde konuştu.

9 aydır evli olan ve eşi Gökmen Oruç ile dairelere bakmaya gelen Kübra Büşra Oruç, “Biz yeni evli olduğumuz için oturmak için bir konut planladık. Meskenleri de çok beğendik. İlandan görünce meskenleri gidip görelim dedik” dedi.

Eşi Gökmen Oruç ise, “Kendimiz şu an kirada oturuyoruz. Ömür uzunluğu kirada oturmak istemiyoruz. Yüzde 50 peşinat, 120 ay vade takviyesi bize uygun geldi. Konutu almak istiyoruz. Gaziosmanpaşa’daki konutları da gördük, lokasyon ve ailemize yakın olan yer olarak Gaziosmanpaşa’da önceliğimiz ortasında. Eşimle fikir alışverişi yapıp karar vereceğiz” diye konuştu.

İmalat mühendisi olan Kaan Polat da, “Ankara’da oturuyorum ancak TOKİ’nin bu türlü hoş bir fırsat sağladığını gördüm. İstanbul’daki kuzenim vasıtasıyla bu türlü bir fırsattan haberim oldu. Yatırım maksatlı da olur ancak ben alıp oturmayı da düşünüyorum, katiyetle bu fırsat kaçmamalı. Meskenlerin hepsine baktım; hoş ve ferah” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.