Yasak aşklarını ifşa eden bayanın eşine ‘sosyal medya’ tuzağı!

Ankara’da 2016 yılı Ağustos ayında evli İbrahim G. ile evli Ayşe M. alaka yaşamaya başladı. Ayşe M., kaçma teklifini kabul etmeyen İbrahim G.’den ayrılıp, eşini arayarak yasak aşk yaşadıklarını söyledi. Eşi ile ortası açılan İbrahim G. de intikam almak için Ayşe M.’nin eşi M.M.’yi toplumsal medyada ‘Yasemin’ isminde hesap açıp ekleyerek yazışmaya başladı.

İbrahim G., yazışırken kendisine cinsel içerikli görüntü ve fotoğraflarını göndererek M.M.’ye şantaj yapmaya başladı. İbrahim G., M.M.’den fotoğraf ve görüntüleri toplumsal medyada paylaşacağını söyleyerek, toplam 65 bin TL aldı. Bir müddet sonra Ayşe M.’nin durumu fark edip, eşinin yazıştığı ‘Yasemin’ isimli kişinin aslında İbrahim G. olduğu ortaya çıkınca M.M. şikayette bulundu.

Tutuklanan İbrahim G. hakkında, Ankara Batı 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘dolandırıcılık’ ve ‘şantaj’ hatalarında dava açıldı. Aldığı parayı iade eden ve 2 ay sonra tahliye edilen İbrahim G. ‘dolandırıcılık’ cürmünden 1 yıl 8 ay, ‘şantaj’ kabahatinden da 10 ay 5 gün mahpus cezasına çarptırıldı.

‘İTİBAR ETMEYİN’

Avukat Merve Parıltı Özkan, toplumsal medyada para, çıplak fotoğraf isteyen şahıslara muhakkak prestij edilmemesi gerektiğini söyleyerek, “Bu olayın öğrenilmesi eski sevgilinin fark etmesi vasıtasıyla oluyor. Birbirlerine göndermiş oldukları fotoğraflar var. Mağdur taraf kendi fotoğrafını gönderiyor lakin fail olan kişi internet üzerinden bayan fotoğrafları bulup, yüzünü keserek o halde fotoğraflar gönderiyor. Bu halde mağdur dolandırılıyor. Dolandırıcının eski sevgilisinin fark etmesi sebebiyle kim olduğu ortaya çıkıyor. Bu bireylerin açığa çıkmama ihtimali de oluyor. Bu hususla alakalı elimize gelen çok belge var. Buradaki olayda kişi fake hesap açmış olsa bile kendi IBAN numarasını paylaştığı için IBAN sahibi olarak ortaya çıkıyor; ancak birçok dolandırıcı dolandırırken oburlarının hesap numarasını kullanıyor. Bu halde diğerleri da mağdur oluyor” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.