Zeytinburnu’nda balkondan düşen çocuğun kurtuluşu

İstanbul’un Zeytinburnu ilçesine bağlı Seyitnizam Mahallesi’nde yaşayan Muhammet Tareel (2), 3’üncü kattaki meskenlerinin balkonundan sallanarak bölgede paniğe sebep oldu.

Tutunmakta zorlanan çocuğu gören esnaf çabucak binanın önüne koştu.

Havada yakaladılar

DHA’nın haberine nazaran kimi tişörtünü çıkardı kimi ise ellerini açarak çocuğu tutmak için hazırlandı. Balkon kenarındaki mermerlere tutunan çocuk kısa mühlet sonra düştü. Düşen çocuğu esnaf kurtardı. Hastanede denetimden geçen çocuk daha sonra konutuna gönderildi.

“Dayanacak gücü yoktu”

Çocuğu kurtaranlardan Doğan Gümüştaş, “Arkadaşlarımızla otururken üstten çocuğun sarktığını gördük. Direkt gittik. 10 saniyelik bir şeydi. Çok şükür şu an çocuk uygun bir ıstırabı yok. 15 dakika sonra çıkabildiler. Aileye seslendik. Çocuk sarkmış, aileden kimse yok. Sesleniyoruz, sesleniyoruz yoklar. O an benim elim ayağım titredi. Bez falan getirmeye çalıştık. Çocuğun dayanacak gücü yoktu, belirliydi. Bacaklar dışarı halde sallanıyordu.” sözlerini kullandı.

“Sağlık durumu iyi”

Çocuğu kurtaranlara teşekkür eden aile dostu Sadettin Aytulum ise “Annesi vardı meskende ancak görmedi herhalde bulaşık yıkıyordu. Sallanırken görmüşler. Biz dükkandaydık, arkadaşlar aradı. Hastaneye götürdük, bir düşünce yok dediler. Her yerine baktılar. Kaburgası kırık olabilir diye düşündük. Külfet yok. Şu an güzel. Balkon kapısı muhtemelen açıktı.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.