Destici’den Erbakan’a: Bizi hayal kırıklığına uğrattı

Son dakika haberi: Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Yeniden Refah Partisi’nin yerel seçim kararıyla ilgili konuştu. “Yeniden Refah Partisi’ni kardeşlerimizin partisi olarak görüyoruz” diyen Destici, Fatih Erbakan’ın kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi. 

“BİZİ HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRATTI, ÖZÜR BEKLİYORUZ”

Partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Destici; Erbakan’ın verdiği mülakatta partisiyle ilgili yaptığı açıklamalar hakkında, “Biz Yeniden Refah Partisi’ni kardeşlerimizin partisi olarak görüyoruz. Biz hassasiyet gösteriyorsak aynı hassasiyeti de Yeniden Refah Partisi’nin genel başkanından bekleriz, daha doğrusu bekliyorduk. Bizi hayal kırıklığına uğrattı. Aldığımız oyu neden düzgünce söylemiyorsun, yüzde 1 aldık, yüzde 1 dersin. Biz Sayın Erbakan’ı dili sürçtü olarak kabul etmek istiyoruz. Bunun için de camiamızdan, mensuplarımızdan biz özür dilemesini ve bu sözlerini düzeltmesini bekliyoruz” dedi. 

“BU CÜRETKARLIĞI NEREDEN ALIYOR?”

Avukat Feyza Altun hakkında başlatılan soruşturmaya da değinen Destici, şunları söyledi: 

“İsmini bile telaffuz etmek istemiyorum. F. A. adlı bir avukat dinimize, dinin emirlerine açıktan küfrediyor. Bu hadsizliği, şımarıklığı, bu cüretkarlığı nereden alıyor? Maalesef son dönemlerde Türkiye’de bu mülteciler, sığınmacılar üzerinden bunlar bahane edilerek İslam’a ve Müslümanlara saldırılıyor. İslam’ın ve Müslümanlığın kötü olduğu açıkça anlatılıyor. Türk milleti dininden, inancından soğutulmaya çalışılıyor. Bu yeri geldiğinde hepimiz için kıymetli olan bu ülkenin kurucu Cumhurbaşkanı, Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet ve laiklik üzerinden yapıyorlar. Buradan soruyorum, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne zaman dine hakaret etmiş? Ne zaman Müslümanlara hakaret etmiş de onu savunduğunu iddia edenler şimdi İslam’a ve Müslümanlara saldırıyorlar. Biz bunları reddediyoruz. Diyoruz ki, Cumhuriyet bizimdir, Atatürk bizim kıymetlimizdir ve İslam da, Türklük de bizim vazgeçemeyeceğimiz değerlerdir, bedenimizdir, ruhumuzdur. Özellikle gençlerimiz başta olmak üzere milletimizin her bir ferdini uyarıyorum. Bu god kafalı sözde laiklere, sözde Atatürkçülere, sözde Türkçülere asla kanmasınlar. Şehit kanıyla sulanmış bu topraklarda İslam düşmanlarının egemen olmasına, hakimiyet kurmasına en hafifiyle söz sahibi olmasına dahi müsaade etmeyiz, etmeyeceğiz. Gerektiğinde de gereğini yapacağız. Yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede sen nasıl oluyor da şeriata küfrediyorsun? Şeriat eşittir İslam’dır. Bu kadar basit. Bunun aksi yok, bu bir gerçek. Bunu kabul etseniz de etmeseniz de bu böyle. Müslümansanız bunu kabul edeceksiniz. Onun için devlet, hukuk gereğini yapmalı; başkalarının da bundan cesaret almaması için en ağır şekilde cezalandırılmalıdır yoksa millet cezayı kendisi keser.

“CHP, SLOGANLARININ ÇOĞUNU BİZDEN ÇALDI”

Destici, CHP lideri Özgür Özel’in ‘çalıntı slogan’ açıklamalarına ilişkin, “Özgür Bey boş konuşuyor demek istemem ama doğru konuşmuyor ya da eksik konuşuyor. 2019 seçimlerinde Büyük Birlik Partisi Sivas Belediye Başkan adayı afişlerinde sloganda ‘işimiz Sivas, gücümüz Sivas’ yazıyor. Sayın Özgür Özel, biz bunu sadece bu seçimlerde değil, 2019 yerel seçimlerinde de kullandık. Size arkadaşlarınız bunu söylememiş olabilir. 28 Ocak 2024’te Sivas’ta yaptığımız aday tanıtım toplantısında da adayımızın afişinde de ‘işimiz Sivas, gücümüz Sivas’ yazıyor. Seçim beyannamemizde de aynı slogan yer alıyor. ‘Biz bunun isim hakkını aldık’ demek doğru şeyler değildir. Hukukçularımız konunun o boyutunu da takip ediyor. Biz emeğe saygı istiyoruz. Bu CHP’nin yeni yaptığı bir şey değil. Biz 2004 yerel seçimlerinde ‘şimdi Birlik zamanı’ sloganını kullanmıştık. 2009’da bir baktık, CHP, ‘şimdi CHP zamanı’ dedi. CHP’nin sloganlarının pek çoğunu Büyük Birlik Partisi’nden çaldığı net. Bu tartışılmaz. Bizi iyi takip ediyorlar. Açıp baksın Sayın Özgür Özel, ‘şimdi Birlik zamanı’ ilk kim kullanmış? Şimdi 2019’da kullandığımız slogan için biz 2 ay önce almıştık diyor. Yani CHP bizden bir seçim geriden geliyor. Yani 5 yıl geriden geliyor. Lütfen siyasi ahlaka uygun hareket etmeye ve sloganımızı kullanmamalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

KAYNAK: DHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx