Devlet Bahçeli: DEM’lenmiş CHP Türkiye’den kopmuştur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. DEM Parti ile ittifak yaptığını söyleyerek CHP yönetimi ve Özgür Özel’i eleştiren Bahçeli, “Demlenmiş CHP Türkiye’den kopmuştur” dedi.

Bahçeli, “31 Mart seçimlerinde sınıf arkadaşım Kılıçdaroğlu’nun ahı tutacak, bumerang gibi dönecektir” diye konuştu.

Erdoğan’ın yarın yapacağı Mısır ziyareti ve Sisi görüşmesine destek veren Bahçeli, “Türkiye ile Mısır’ın beraberce çözemeyeceği sorun yoktur” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından başlıklar şöyle:

YOLUMUZU KESMEK İSTEDİLER, BAŞARAMADILAR: Geçtiğimiz 9 Şubat günü MHP’nin kuruluş yıl dönümünü andık. Türk milliyetçiliğinin 3 hilal çatısı altında kurumsallaşması bölge siyasetini de farklı açılardan etkilemiştir. Tekleyen demokrasi hayatımıza yeni bir fırsat sunmuştur. Anadolu’nun ruh zenginliğini, istikbalin güçlü Türkiye’sinin inşasını hedeflemiştir.

55. yıl münasebeti ile Ankara’da düzenlediğimiz toplantı muhteşem bir havada gerçekleşmiştir. 55 yıl yürektir, yükseliştir, şereftir. İhanetlerle yolumuzu kesmek istediler başarılı olmadılar. Aramızdan devşirdikleri ile karşımıza geçtiler başarılı olmadılar. Hayalleri kabusa döndü. Bu dava dualıdır. Şer planları ademe mahkumdur. Halkın ve halkın davasını sekteye uğratacak alçak doğmamıştır. MHP ve ülkü ocakları dimdik ayaktadır.

Partimiz gücünü milletten alıyor. Millet olmakla yer yüzünün çehresi değişmiştir. Demokrasiler millet gerçeğinden beslenmiştir. Milletleşme sonuçlanmış değil devam eden bir süreçtir.

ALPER GEZERAVCI GURURUMUZDUR: Gezeravcı kardeşimize vatanına hoş geldin diliyor daha nice Türk çocuklarının uzaya çıkmasını diliyorum. Alper Gezeravcı gururumuzdur. Artık uzaya Türkçe yaklaşmanın vakti gelmiştir. Bugünün yağlı boyası yarının paha biçilemez tablosudur. Yükselişin engeli yoktur. Uzay hakimiyetinin perdesi açılmıştır.

MUHALEFET SİYASİ İFLAS BAYRAĞI ÇEKTİ: Ne CHP’nin ne diğer silik muhalefet partilerinin gündemleri ülke derdi ile örtüşmemektedir. Özgür Bey demli çay içip içmediğimizi merak etmiş. Çayı severiz açık olursa daha çok severiz. Özgür bey ayakkabı mağazası gibisiniz. Özgür bey canın demli çay mı çekiyor senin için de çay ayıralım demi çaydan başka maksatla isteyeceksen söylediğimiz sözlere alınma. Demlenmiş, dejenere olmuş siyasete hayır diyoruz. 31 Mart seçimlerinde hepsinin foyası ortaya çıkacak, sınıf arkadaşım Kılıçdaroğlu’nun ahı tutacak, bumerang gibi dönecektir.

DEMLENMİŞ CHP TÜRKİYE’DEN KOPMUŞTUR: 31 Mart seçimlerine 48 gün kala CHP gizli pazarlıklar içine girmiştir. Saklı gerçekler kirli ilişki ağları dikkatten kaçmayacaktır. 31 Mart seçimlerinde alayının foyası ortaya çıkacaktır. DEM’in ayak oyunları hiçbir işe yaramayacaktır. Demlenmiş CHP Türkiye’den kopmuştur. Kılıçdaroğlu’nun ahı tutacak.

BÜYÜKERŞEN’İN SÖZLERİ CHP’NİN ÖZETİDİR: CHP milli değerlerimiz ile çatışma altında. Büyükerşen’in beyni sulanmamışsa aşağılık sözleri CHP’nin özetidir. Büyükerşen ecdadımıza karanlık iç yüzünün ortaya saçılması ile bütün her şeyi silip atmıştır. CHP’nin adam olması diye bir şey mümkün değildir. Osmanlı İmparatorluğu Türk milletinin medarı iftiharıdır. Eskişehirli vatandaşlarım köhne zihniyeti hak etmiyor. Osmanlı İmparatorluğu Türk’tür. Bizans varislerine yanıt verilecek tarih 31 Mart’tır. CHP’nin başını çektiği zihniyet tahrikleri sürdürmektedir. Bizim duruşumuz nettir. Bizim dayandığımız kaynak, tek vatan, tek millet, tek millet, tek bayrak ülküsüdür.

ERDOĞAN-SİSİ GÖRÜŞMESİNE DESTEK: Türkiye ile Mısır arasında kurulacak diyalog köprüsünün müsbet sonuçları olacaktır. Türkiye ile Mısır’ın beraberce çözemeyeceği sorun yoktur.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx