Dünyanın önde gelen timsah uzmanı , korkunç köpek zulmü ve çocuk istismarı materyalleriyle ilgili iddiaları kabul etti

BBC ve National Geographic yapımlarında çalışan önde gelen zoolog , dünyaca ünlü timsah uzmanı Adam Britton , neredeyse tamamı ölene kadar düzinelerce köpeğe işkence ederken kendisini filme aldı ve ardından olayların videolarını internette yayınladı. Çocuk istismarı ile ilgili materyallere erişildi.

Tanınmış bir İngiliz timsah uzmanı, hayvanlarla cinsel ilişki ve çocuk istismarı materyalleriyle ilgili 60 suçlamayı kabul etti.
Avustralya mahkemesi, Adam Britton’un düzinelerce köpeğe işkence ederken neredeyse tamamı ölene kadar kendisini filme aldığını duydu. Daha sonra olayların videolarını internette yayınlayacak ve burada çocuk istismarı materyallerine de erişecekti.
BBC ve National Geographic yapımlarında çalışan önde gelen zoolog Britton, ileriki bir tarihte cezaya çarptırılacak.

Avustralya mahkemesinde görülen duruşmada savcılar Britton’a karşı dava açtılar ve kasetler dinlendi. Suçunu kabul etti ve suçun ayrıntılarının çoğu yayınlanamayacak kadar açık olduğundan halktan mahkeme salonunu terk etmesi istendi.

Aslında, Baş Yargıç Michael Grant, zulmün sapkın ve tuhaf ayrıntıları nedeniyle davanın gerçeklerini duymanın sinir şokuna neden olabileceği endişesini dile getirdi.
Savcıların belirttiğine göre Britton hayvanlara, özellikle de köpeklere karşı sadist bir cinsel ilgi duyuyordu ve BBC’nin yazdığına göre, kendi evcil hayvanlarını sömürmenin yanı sıra, diğer köpek sahiplerini de hayvanlarını kendisine vermeleri konusunda manipüle ediyordu .
Seyahat veya iş taahhütleri nedeniyle evcil hayvanlarından vazgeçme konusunda genellikle isteksiz olan insanları bulmak ve hayvanların velayetini alma konusunda pazarlık yapmak için onlarla bir ilişki kurmak için çevrimiçi pazar platformu Gumtree’yi kullanacaktı. Evcil hayvanları hakkında bilgi almak için Britton’a yaklaştıklarında, Britton onlara sahte hikayeler anlatıyor ve eski fotoğraflar gönderiyordu.
Gerçekte, işkence odası olarak adlandırdığı, kayıt ekipmanlarıyla donatılmış mülkündeki bir nakliye konteynırında hayvanlara eziyet ediyor ve ardından işlediği suçların görüntülerini takma adlarla internette paylaşıyordu.

Böyle bir video sonunda Britton’u Nisan 2022’de tutuklayan NT polisine iletildi.

Tutuklanmasından önceki 18 ay içinde istismar ettiği 42 köpekten 39’u öldü.

Britton tutuklanmasından bu yana gözaltında tutuluyor ve Aralık ayındaki ceza duruşması için mahkemeye dönecek.

Gerçekte, suçlarının görüntülerini takma adlarla internette paylaşmadan önce, mülkündeki kayıt ekipmanıyla donatılmış bir nakliye konteynırında hayvanlara kötü muamele ediyordu – mahkeme bunu “işkence odası” olarak adlandırdı.

Ayrıca çocuk istismarı materyallerine erişme ve bunları iletme konusunda dört kez suçunu da kabul etti.
Batı Yorkshire’da doğan Britton, 20 yılı aşkın bir süre önce timsahlarla çalışmak için Avustralya’ya taşınmadan önce Birleşik Krallık’ta büyüdü.
Zooloji alanında doktora sahibi olan 51 yaşındaki adam, Charles Darwin Üniversitesi’nde akademik bir pozisyona sahip olarak ve hatta televizyon emektarı Living in Cold Blood belgesel serisinin bir kısmını kendi cep telefonunda çekerken David Attenborough’a ev sahipliği yaparak uzmanlığıyla dünya çapında bir üne kavuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx