Hayırsever Yaşlıları Dolandıran Zanlı Tutuklandı!

Bursa ve Eskişehir’de, kredi kartı ve mobil bankacılık şifrelerini öğrendiği iddia edilen zanlı, hayırsever yaşlıları dolandırdığı suçlamasıyla tutuklandı.

Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, kendisini bankacı yakını, fabrika sahiplerinin torunu, mühendis gibi tanıtarak yaklaştığı yaşlıları dolandıran bir şüphelinin peşine düştü.

Ekipler, E.Y. (29) olduğunu belirledikleri zanlının, C.T’yi (68) eşinin bankada müdür olduğunu söyleyerek kandırdığını ve kredi kartı şifresini öğrendikten sonra kuyumcudan 44 bin 400 lira değerinde ziynet eşyası aldığını tespit etti.

E.Y’nin ayrıca Bursa’da yaşayan A.Ç. (64), N.S. (68) ve M.S. (78) ile Eskişehir’de ikamet eden V.A’yı (72) da benzer yöntemlerle yaklaşık 200 bin lira dolandırdığı ortaya çıktı.

Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, şüphelinin M.S’yi kandırarak bir dükkana birlikte gidip onun parasıyla 2 cep telefonu aldıklarını gösteren güvenlik kamerası kayıtlarına da ulaştı.

Zanlının Bursa’ya doğru seyreden aracı, İstanbul-İzmir Otoyolu’nun kent girişindeki gişelerde durdurularak yakalandı. Araçta, dolandırılan kişilerden elde edildiği düşünülen altınlar, paralar ve cep telefonu ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheli, Asayiş Şube Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx