Otel Çarşafları ve Havlularının Neredeyse Her Zaman Beyaz Olmasının Nedeni

Oteller beyaz çarşaf ve havlu kullanmayı sever.

Çarşaflar griden kırmızıya, maviye kadar çeşitli renk ve kumaşlarda mevcuttur. Banyo havluları da öyle. Siz de çeşitliliğe sahip olabilirsiniz veya çarşaflarında bir renk tonu tutan birini tanıyor olabilirsiniz.Ancak bir otele gittiğinizde çoğu zaman çok fazla çeşitlilik olmaz. Yorgan renkli olabilir, ancak çarşaflar ve havlular neredeyse her zaman beyazdır; parlak, yüksek wattlı bir beyazdır. Otel beyazlarının çok fazla aşınma gördüğü göz önüne alındığında, bu ilginç bir seçim. Tahtakuruları tespit etmeyi kolaylaştırsa da , bunun nedeni pek de bu değil.

Her zaman böyle değildi. Westin zincirinin 1990’larda beyaz motifi popülerleştirmesiyle tanınır . Karar, otellerin renkli çarşaf kullanma eğilimini tersine çevirdi. Ancak Westin küçük bir değişiklik yaparak odayı iyileştirebileceklerini hissetti.

Lojistik açıdan beyaz çarşaflar temizliği de kolaylaştırır. Renkli çarşafları ayrı tutmak yerine, hem çarşaflar hem de havlular renklerin akması korkusu olmadan aynı yıkamaya atılabilir .

Otel beyazlarının neden bu kadar canlı olduğuna gelince: Oteller , lekeleri parçalayabilen ultrasonik makineler de dahil olmak üzere en son çamaşır yıkama teknolojisinden yararlanıyor . Ayrıca birden fazla yıkama döngüsü kullanırlar. Yani kendiniz için kesinlikle beyaz çarşaflar alabilseniz de, “halo etkisi” muhtemelen rezervasyon yaptırmanız gereken bir şeydir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx