Trabzonspor’dan MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu’na istifa çağrısı

Trabzonspor Kulübü, Trendyol Süper Lig’in 24. haftasında Beşiktaş ile oynanan karşılaşmanın ardından MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu’na istifa çağrısında bulundu.

Bordo-mavili kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Beşiktaş ile oynanan karşılaşmadaki hakem yönetimi eleştirilerek, “Beşiktaş ile oynadığımız karşılaşmada belki de bugüne kadar örneğine rastlanmamış hakem rezaletiyle karşı karşıya kaldık! Bu rezaletin arkasında başta MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu ve Tolga Özkalfa olmak üzere orta hakem Arda Kardeşler ile VAR’daki Alper Çetin bulunuyordu.” denildi.

Açıklamada, “Oyuncumuz Bardhi’ye yapılan penaltıyı veremeyen, pozisyonun hemen ardından yediğimiz golden önce Mendy’nin formasından çekilmesini es geçen bu güruhun, Dolmabahçe’ye adaleti sağlamak için değil takımımızı katletmek için çıktığı aşikardı. Tolga Özkalfa tarafından son derece deneyimsiz hakemlerin atandığı VAR odasında keyif çatılırken, sahada da kuralı kitaba göre değil kafasına göre uygulayan bir art niyetli VAR’dı.” ifadesine yer verildi.

MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu’na da istifa çağrısında bulunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu çıkmaz sokaktan çıkışın tek yolunun MHK Başkanı Ahmet İbanoğlu’nun istifası ardından da hakemlik müessesesinin yeniden dizayn edilmesiyle mümkün olacağını bir kez daha vurgulamak istiyoruz.TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’ye de soruyoruz. Hemen hemen her hafta tekrarlanan Trabzonspor düşmanlığını daha ne kadar arkanızı dönüp seyredeceksiniz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx